1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yağ Yakmayı Hızlandıran Yiyecekler

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Fazla kilosu olanların genellikle bu kiloların fazla yağlardan oluştuğunu ve Yağ yakımı hızlandıran yiyecekler nelerdir, araştırmalarımız sonucunda hangi yiyeceklerin daha fazla yağ yakmaya yardımcı olduğunu tespit ettik. Sağlıklı beslenmek adına aslında size iyi gelecek yiyecekleri bir takım ön yargılar nedeni ile kullanmıyorsunuz, bu makaleden sonra artık yağlardan kurtulmak için ne yiyeceğinize karar vereceksiniz.
  Yağ Yakan Besinler.jpg
  Yağ yakımı hızlandıran yiyeceklerin listesi.

  Acı Kırmızıbiber : Çok acı yada hafif acı kırmızı biberler metabolizmayı hızlandırır, acı biberler içerisinde capsaicin adı verilen bir bileşen içermektedir. Damarlardaki kötü yağın temizlenmesini sağlamaktadır.

  Zeytinyağı: Yağın yakılmasına ve atılmasına yardımcı olan mutlaka tüketilmesi gereken besinlerin başında gelir.

  Yumurta: Tavuk ve Bıldırcın yumurtası B12 bakımından zengindir. Metabolizmayı hızlandırır. Özellikle beyazını yemekte çok fayda vardır.

  Keten Tohumu: Omega yağ asitleri bakımından oldukça zengindir. Yağ yakımını hızlandırır ve yağın vücutta depolanmasını önlediği bilinir.

  Light süt ve süt ürünleri: Günde 1000-1300 mg kalsiyum tüketimi kilo kaybını 2 kat artırmaktadır.

  Yeşil Çay: Yeşil çayda bolca bulunan kateşin adlı antioksidan maddenin kilo kaybını hızlandırdığı ve özellikle karın bölgesindeki yağlanmayı azaltır. Metabolizmayı hızlandırır.

  Tarçın: Her gün yarım çay kaşığı tarçın tüketirseniz şekerinizi dengeler, yiyeceklerin yağa dönüşümünü azaltır.

  Zencefil ve sarımsak: Vücutta vazodilatör olarak etki gösterirler yani damarları genişletip vücut ısısını arttırırlar. Buda metabolizmayı çalıştırır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş