1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS)

Konu, 'Sınavlar' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  başvurularında adaylar, yeni eğitim bilgilerini sınav koordinatörlükleri ile sınav için tanımlı üniversite rektörlükleri aracılığıyla yapabileceklerdir. Böylelikle eğitim bilgilerinde değişiklik yapılması için de sınav koordinatörlüklerine başvurabileceklerdir.

  ÖSYM tarafından yapılan duyuruda, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) başvurularında adayların, yeni eğitim bilgilerini sınav koordinatörlükleri ile sınav için tanımlı üniversite rektörlükleri, eğitim bilgilerini düzeltmek için ise sadece sınav koordinatörlükleri aracılığıyla yapabilecekleri belirtildi.

  ÖSYM'den yapılan YDS eğitim bilgisi duyurusunda şu ifadeler yer aldı:
  "Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) başvurularında adaylar; yeni eğitim bilgilerini eklemek için sınav koordinatörlükleri veya ilgili sınav için tanımlı üniversite rektörlükleri; eğitim bilgilerini düzeltmek için sadece sınav koordinatörlükleri aracılığı ile eğitim bilgilerini belgeye dayalı olarak kontrol ettirip sisteme kaydettireceklerdir. Yanında eğitim bilgisini gösteren resmi bir belgesi olmayan adayların da başvuruları sınav koordinatörlükleri veya diğer başvuru merkezlerince alınacaktır. Ancak eğitim bilgileri alanlarına ait herhangi bir bilgi girişi veya güncellemesi yapılmayacaktır.
  Bireysel olarak İnternet aracılığıyla başvuru yapma hakkı olan adaylar da eğitim bilgileri alanında ekleme/güncelleme yapamayacaklardır. Ancak başvuru işlemlerini eğitim bilgileri alanında herhangi bir işlem yapmadan tamamlayabileceklerdir."
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş