1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

xıgrıs 5 mg 1 flakon

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında bluesim tarafından paylaşıldı.

 1. b

  bluesim Yeni Üye


   
 2. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  » Steril apirojen

  İlaç Etken Maddesi
  Drotrekogin alfa

  XIGRIS 5 MG 1 FLAKON, İthal, Beşeri bir ilaçdır.Reçete İle Verilir.


  FORMÜLÜ :
  Drotrekogin Alfa,5-20 mg

  ENDİKASYONLARI ( İlacın Kullanıldığı Durumlar, Hastalıklar ) :
  Çoklu organ yetmezliği olan ağır sepsisli yetişkin hastaların tedavisinde.

  KONTRENDİKASYONLARI ( İlacın Kullanılmaması Gereken Durumlar ) :
  Anti-fosfat cc, örneğin hiperparatroidizm, Vitamin D aşırı dozu, para-neoplastik sendrom (örneğin, bronşiyal karsinoma, mamarial karsinoma, hipernefroma, plasmositoma) gibi hiperkalsemiye neden olan durumlarda, kemik metastazı, sarkoidoz, immobilizasyon osteoporozu ve serbest gastrik asit düzey eksikliği bulunan hastalarda kullanılmamalıdır. Anti-fosfat cc yalnızca serum ve idrar kalsiyum düzeyleri ile serum ve idrar fosfat düzeyleri düzenli olarak monitorize edilen renal yetmezlikli hastalarda kullanılmalıdır.

  UYARILAR / ÖNLEMLER :
  Ailevi üriner kalsiyum taşları olan hastalarda absorptif hiperkalsiüri ihtimalinin olmadığı kanıtlanmalıdır.

  YAN ETKİLER / ADVERS ETKİLER :
  Tavsiye edilen dozlarda bile midede karbondioksit oluşumu ihtimali nedeniyle şişkinlik hissi oluşabilir. Kalsiyum karbonat tedavisinin ilk üç ayında idrarda kalsiyum atılımındaki artış renal taşların oluşma ihtimalini artırabilir. Renal yetmezlikli hastalarda ve uzun dönemde yüksek doz kullanan hastalarda hiperkalsemi, metabolik alkolozis ve hiperkalsiüri’ye yol açabilir.

  İLAÇ ETKİLEŞMELERİ VE DİĞER ETKİLEŞİMLER :
  Kalsiyumun absorbsiyunu Vitamin D ve deriveleri tarafından artırılır. Tiyazid tipi diüretikler kalsiyum atılımını azaltır. Kalsiyum ve tiyazidler beraber alınırsa serum kalsiyum seviyesi monitorize edilmelidir. Aşağıdaki ilaçların absorbsiyonu, dolayısiyle etkileri Anti-fosfat cc ile beraber kullanıldıklarında azalabilir: tetrasiklin, sefodoksim-aksetil, sefuroksi-aksetil, ketokonazol, siprofloksasin, ve norfloksasin gibi 4-kinolon, demir, florid ve estramustin preparatları. Bu ilaçların alımı ile Anti-fosfat cc alımı arasında en azından iki saat ara olmalıdır. Kalsiyum karbonat gibi antiasitler quinidin’in biyoyararlanımını azaltabilir; renal eliminasyon idrarın alkalileşmesi nedeniyle uzayabilir. Kan kalsiyum seviyesi arttığında aritmi riskini de içeren glikosidlere karşı hassasiyet artar.

  DOZU VE KULLANIM ŞEKLİ :
  Doz serum fosfat seviyesine bağlıdır. Tedavi yemeklerle beraber alınan ikişer tablet Anti-fosfat cc ile başlamalıdır (günde 3 gram kalsiyum karbonata tekabül eder). Anti-fosfat cc dozunu her yemekle beraber alınan 4 – 6 tablete artırmak mümkündür (günde 10 grama kadar kalsiyum karbonata tekabül eder) Anti-fosfat cc tedavisi serum kalsiyum ve serum fosfat seviyelerinin moniterizasyonunu gerektirir. Kalsiyum-fosfat ürünlerinin seviyesi 5.3 mmol/L 'yi aşmamalıdır. Aştığı durumlarda tedavi kesilmelidir.

  İlaç Fiyatı 501.36 YTL

  PİYASADA MEVCUT DİĞER TAKDİM ŞEKİLLERİ

  XIGRIS 20 MG 1 FLAKON
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş