1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Wassily Kandinsky Biyografisi

Konu, 'Dekorasyon' kısmında Mevsim tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mevsim Yeni Üye

  Wassily Kandinsky Kimdir, Eserleri Nelerdir?

  4 Aralık 1866 ile13 Aralık 1944 tarihleri arasında yaşamış ressam ve sanat kuramcısıdır. Rusya'da doğmuş, Fransa'da hayatını kaybetmiştir. .

  Kandinskiy 1866'da Moskova'da doğdu. 1886 yılında Moskova Üniversitesi’nde hukuk ve ekonomi okumaya başladı. Üç yıl sonra Vologda’ya düzenlenen etnografik bir geziye katıldı, ardından Rus Halk Sanatı üzerine bir makale yazdı. Hukuk, ekonomi ve etnografya üzerine eğitim almıştır

  Kandinsky’nin sanata olan merakı onu 30 yaşına geldiğinde hukuk çalışmalarını bir kenara bırakmaya sevk eder. Sanat eserlerinin röprodüksiyonlarının yapıldığı bir mağazada müdürlük yapmaya başlar. Resim konusuna daha çok eğilmeye karar verir ve ressamlık kariyerine başlamak üzere eşi Anya ile Münih’e yerleşir.

  1933'de Paris'e yerleşti. 1939'da Fransız vatandaşlığına geçti. Fransa'da pek çok önemli eser yaptı. Kandinskiy 1944'de Paris'de yaşamını yitirdi.

  Wassily Kandinsky Eserleri Hakkında Bilgiler

  [​IMG]
   
 2. a

  angel Yeni Üye

  Eserlerini hiç okuma fırsatım olmadı doğrusu
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş