1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Vücut Yapınıza Göre Ceket Seçimleri

Konu, 'Moda & Trend' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

 1. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Kadınların dış görünüşe önem verdikleri kadar vücut yapılarına en uygun kıyafet seçiminde bulunma arzuları da bulunmaktadır. Vücut yapısına uygun olmayan bir giyinme biçimi tercihinde bulunma sonucunda kadınlar olduklarından daha kilolu ya da basenli görünebilirler. Giysilerinizin tamamlayıcısı olarak bilinen ceket giydiğiniz zaman vücudunuza tam anlamı ile oturması gerekmektedir. Ama bu durum kilolu bayanlar için geçerli değildir; çünkü kilolu bayanlar ceket tercihlerinde oturan model tercihinde bulundukları taktirde boyları kısa ve daha kalın bel yapısına sahip olarak görünürler.

  Bacaklarınız gövdenize göre kısa ise; kısa ve vücuda oturan ceket seçiminde bulunabilirsiniz. Bu tarz ceketler sayesinde boyunuz olduğundan daha uzun gözükecektir.

  Çok zayıf iseniz; kürklü ve kalın kumaş gibi detayların yer aldığı ceketlerle daha yapılı görünebilirsiniz.

  Kalçalarınız genişse; basenlerinizi kapatacak ceket seçiminde bulunabilirsiniz. Kalçalarınızı kapatan ceket seçiminde bulunmayın; çünkü bu tarz ceketler kalçalarınızı daha kalın gösterecektir. Kısa ve bel hizasındaki ceketler tam da size göre olacaktır.

  Uzun ve ince iseniz; her türlü mont ve ceket tercihinde bulunabilirsiniz. Vücudunuza oturan dar ve bel hizasındaki ceketler sizi harika gösterecektir. Ekose ve çiçek desenli ceket tercihlerini gönül rahatlığı içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.
   
 2. Netice

  Netice Yeni Üye

  İnsan kendine yakışanı giymeli o durumda sorun ortadan kalkar.
   
 3. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Öyle tabii de bazen vücut tipimize gerçekten uyumsuz model tercihinde bulunabiliyoruz. O yüzden verdiğim önerileri dikkate almakta fayda var.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş