1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Vücut Temizleyici Besinler

Konu, 'Her şeyin Başı Sağlık' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

 1. denizkızı

  denizkızı Yeni Üye

  Detoks etkisi gösteren besin tüketimleri gerçekleştirerek vücudunuzu temizlemeye hazır mısınız? İşte size vücut temizliğinde yardımcı olacak bazı besinler:
  fft20_mf4815736.Jpeg
  *Limon: Sabahları su ile karıştırıp tükettiğiniz zaman harika bir vücut temizliği gerçekleştirir.

  *B3, B6 ve beta keroten bakımından zengin olan pancar demir, çinko, magnezyum ve kalsiyum bakımından oldukça zengindir. Vücut temizliğinde oldukça etkilidir.

  *Enginar karaciğeri temizleyen son derece faydalı bir besindir. Böbrek sorunu olanlar ve karaciğer hastası olanlar bol tüketmelidir.

  *Karaciğer ve sindirim sistemi hastalıklarında son derece faydalı olan zerdeçal da iyi bir vücut temizleyicisidir.

  *Elma lif bakımından zengin olan iyi bir temizleyici meyvedir.
  fft20_mf4815741.Jpeg
  *Vücudun mikroplardan arındırılması ve vücuttaki zehirli maddelerin atılmasında sarımsak oldukça etkili bir antioksidandır.

  *Sindirim sitemini çalıştıran ve bağırsak temizleyici olarak keten tohumundan da faydalanabilirsiniz. Omega 3 bakımından zengin olan keten tohumunu sabahları limon su içine karıştırıp tüketebilirsiniz.
  fft20_mf4815725.Jpeg
  *Brokoli sağlıklı bir sebzedir. Brokoli filizlerinin vücut temizliğinde son derce faydalı olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Brokoli filizini salatalarınıza ekleyerek tüketebilirsiniz.

  *Düzensiz beslenme alışkanlığınız varsa karahindibadan faydalanarak vücudunuzu temizleyebilirsiniz. Mineral ve vitamin içeriği bakımından zengin olan bu bitki antioksidan bakımından zengin olup karaciğeri temizler. Salatalarınıza ekleyerek tüketebilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş