1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Vücut Dili Nedir, Vücut Dilini Nasıl Kullanabiliriz?

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Vücut dili jest ve mimiklerden yararlanılarak kullanılan dil olarak bilinmektedir. Kaslarınızdan yararlanarak bir şeyi ifade ederken baş, kol ve bacaklarla vücut dilinin ifade ediliş biçimi olarak bilinmektedir.

  Günümüzde vücut dilinin önemi daha da büyüktür. Beden ya da vücut dili jest ve mimiklerle doğru bir şekilde ifade edildiği sürece konuşma canlılık kazandırmaktadır. Fakat olumsuz ve ters tepki yaratacak bir etki ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız duygu ve düşüncelerinizi çok sert ya da olumsuz bir şekilde ortaya koymamanız gerekmektedir. Kontrollü vücut dili iletişimi ile her daim daha iyi iletişim kurabilme fırsatını yakalayabilirsiniz.

  Vücut dilini kullanırken özellikle gözlerinizle iletişim kurarken ayrı bir özen göstermelisiniz. Eller ve gözler aracılığı ile aktarılan şey karşımızdaki kişiye daha kolay kabul ettirilebilir. Gözleriniz ile karşınızdaki kişiye daha çok dikkat vermeniz durumunda o kişiyi daha çabuk etkileyebilirsiniz.
   
 2. Netice

  Netice Yeni Üye

  Vücut dili eğitimi alanlar karşısındaki insanların ne demek istediğini anlamakta, özellikle hakim, savcı ve polislerin bu eğitimi alması gerekiyor.
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Vucut dili gunumuzde gayet önemli bana göre.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş