1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Verrutol 15 gr

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında bluesim tarafından paylaşıldı.

 1. b

  bluesim Yeni Üye


   
 2. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Sitostatik, Keratolitik (siğil ilacı)

  İlaç Etken Maddesi
  Salisilik Asit + 5-Fluorouracil

  VERRUTOL 15 GR SİĞİL İLACI, Yerli, Beşeri bir ilaçdır.Reçete İle Verilir.


  FORMÜLÜ :

  0.005 g5-fluorouracil1 gr solüsyon0.100 gSalisilik asit1 gr solüsyon

  ENDİKASYONLARI ( İlacın Kullanıldığı Durumlar, Hastalıklar ) :
  Verrucae vulgaris, Verrucae planae juveniles

  KONTRENDİKASYONLARI ( İlacın Kullanılmaması Gereken Durumlar ) :
  Dolaşım bozukluğu olan kişilerce ve şeker hastalarınca kullanılmamalıdır. Vücuttaki benlere ve üzerinde tüy üremiş olan siğillere uygulanmamalıdır. Florourasil, fetusa zarar verebileceğinden hamilelikte kullanılmamalıdır. Preparatın bileşimindeki herhangi bir maddeye allerjisi olanlarca kullanılmamalıdır.


  UYARILAR / ÖNLEMLER :
  Haricen kullanılır. Gözlerle ve mukozalarla temasından kaçınınız. Eğer göz ve mukozaya sıçrayacak olursa bol su ile yıkayıp, çöken maddeleri (film yapıcı karışım) uzaklaştırıp 15 dakika süreyle su ile iyice yıkayınız. Geniş yüzeylere (özellikle 25 cm²den büyük alanlara) uygulamayınız.Çocuklarda kullanımının emniyetli olup olmadığı hakkında yeterli bilgi yoktur. Ürünün siğil etrafındaki normal deri ile temasından sakınılmalıdır. Kullanım süresi içinde aşırı irritasyon görülürse kullanıma ara verip doktora başvurulmalıdır.Ürün aşırı derecede yanıcı olduğundan ateşten uzak tutulmalıdır.

  YAN ETKİLER / ADVERS ETKİLER :
  Verrutol, siğilin etrafındaki normal deri ile temas ettiğinde lokal irritan etki görülebilir.Sadece siğilin olduğu bölgeye uygulamak suretiyle veya kullanıma kısa bir süre ara vermek suretiyle irritasyon kontrol altına alınabilir. Yanma, kaşınma, irritasyon, enflamasyon, allerjik kontakt dermatit görülebilir.

  İLAÇ ETKİLEŞMELERİ VE DİĞER ETKİLEŞİMLER :
  Yoktur.

  DOZU VE KULLANIM ŞEKLİ :
  Ürün siğilin çevresindeki normal deri ile temas ettirilmden günde 2-3 kez ince bir tabaka halinde siğilin üzerinde uygulanır. Çok küçük siğiller için şişenin kapağındaki uygulama çubuğu yerine kürdan kullanılabilir. Her uygulamadan önce bir uygulama sonucu oluşmuş film tabakası uzaklaştırılmalıdır. Eğer yıkama sonucu uzaklaştırılamazsa kenarından uygun şekilde kaldırılmak suretiyle uzaklaştırılabilir. Klinik açıdan gözle görülebilir bir iyileşme 2 ila 4 hafta sonra, siğilde küçülme ise 6 ila 12 hafta sonra gözlenir. Tedavi sırasında arada doktora başvurmakta fayda vardır.


  İlaç Fiyatı 5.53 YTL
   
 3. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  verrutol kullanımı ve kullanımı hakkındaki bilgiler için teşekkürler.
   
 4. Nursena

  Nursena Admin

  verrutol fiyatı 5.5 uygunmuş.
   
 5. Murat

  Murat Yönetici

  verrutol endikasyonlarına bakarken Hekim arkadaşlar bu ilac hakkında bilgilerini aktarsa daha ileri seviyede yardımlaşma olabilir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş