1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Vatandaşlık Görevlerimiz Nelerdir?

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında dilek öğretmen tarafından paylaşıldı.

 1. d

  dilek öğretmen Yeni Üye

  Vatandaşlık Görevleri Nelerdir?
  Vatandaşlık Görevlerimiz nelerdir
  Vatandaşlık Görevleri hakkında bilgi

  1. Seçme ve Seçilme Hakkı: Milletvekili,muhtar, belediye başkanı ve diğer temsilcilerin katıldığı seçme işine seçim denilmektedir. 18 Yaşını dolduran her Türk genci seçme hakkına sahiptir.Seçimlere katılmak bireylerin hakkıdır.
  2. Kanunlar Uymak: Devlet toplumun düzenini sağlamk için kurallar koyar.Aile okul ve toplum kurallarına uymak bize yarar getirir. Kanunlara uymayanlar cezalandırılır. Kanunlara uyulmadığı zaman toplumun düzeni bozulur. Kanunlara uymazsak suçlu duruma düşeriz.
  3. Vergi Vermek: Devletin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için insanlardan aldığı paraya vergi denir. Vergi paraları bize: yol, okul, hastane, okul, köprü olarak geri döner. Ülkemizdeki vergiler başlıca şunlardır: Gelir vergisi, kurum vergisi, emlak vergisi, damga vergisi ve katma değer vergisidir.
  4. Askerlik Yapmak: TC vatandaşı ve sağlıklı olan 20 yaşındaki herkes askere gider. Yurtta ve Dünyada geleceğimizi güvence altına almak güçlü bir orduyla olur. Ülkemizi korumak için Türk Silahlı Kuvvetleri çalışır. Bunu da hava, kara, denizkuvvetleri ile sağlarlar.
   
 2. a

  aysima Yeni Üye

  Vatandaş olarak herkes görevlerini yerine getirmelidir
   
 3. u

  ufuk Misafir

  Hem dersimi yaptım hemde görevlerimi öğrendim.
   
 4. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  allaha şükür hepsini yaptim : ))
   
 5. p

  pepe Yeni Üye

  Vatandaş olarak vatandaşlık görevlerimizi mutlaka yapmalıyız
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş