1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Vaşak Türleri Arasındaki Farklılıklar

Konu, 'Hayvanlar Alemi' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Bazı hayvan türleri her ne kadar yapı olarak birbirlerine benzeselerde inceleme yaptığınız zaman aynı türdeki hayvanlar arası birtakım farklılıklar ile karşılaşabilirsiniz. Lynxler ve bobcatler şekil ve büyüklük bakımından vaşak türleri arasında yer almaktadır. Ama bu canlıların yaşadıkları ortama uygun çeşitli özellikleri bulunmaktadır.

  image004.jpg

  Lynexler Kuzey Amerika'nın serin kuzey orman kesimlerinde yaşamaktadır. Kuzey Amerika'da yaşam şartları oldukça zordur. Sıcaklık -45 dereceye kadar düşebilir. Bu nedenle bu bölgede yaşayan vaşakların vücut ısı kaybını azaltmak amacı ile kuyruk yapıları daha kısadır ve ayak bölgelerinde yastık gibi görev yapan yoğun tüylü yapıları bulunmaktadır. Bu vaşakların uzun bacakları karın derinliğinde rahat hareket edebilme kolaylığı sağlamaktadır.

  vasak-bobcat-hd-wallpaper-resimleri-4_127793276.jpg

  Bobcatler ise Kanada'nın güney kesiminden Güney Meksika'ya kadar uzanan geniş alan boyunca karşılaşılabilecek vaşak türü olarak bilinmektedir. Bobcatler türü vaşaklarda bacak yapısı kısa olup dik kayalık dağ etekleri ve dağlık alanlarda sık çalılıklarda kolay tırmanma kolaylığı sağlamaktadır.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Epey uzakta yasiyan hayvan turunden.. Bu tur hayvanlarla pek aram yoktur.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş