1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Vaktim Yok Diyen Bayanlara Özel Basen Hareketleri

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında Taha tarafından paylaşıldı.

 1. T

  Taha Yeni Üye

  Bayanlar, bikinilerinizi giymeye hazır hissediyormusunuz kendinizi. Basenleri sıkılaştırdık mı? Vaktiniz Yok ki? dediğinizi duyar gibiyim. Kesinlikle haklısınız, sorumluluklarınız çok fazla. Hep meşgulsünüz. Spora ayıracak zaman kalmıyor. Ama bir taraftan da bikini mevsimine formda girmek istiyorsunuz. Öyleyse Size sunacağımız 3 pratik basen egzersizini uygulamalısınız. Bu üç yer hareketi, baseninizin daha dik bir görünüm vermenizi sağlayacak.

  Tekme hareketi

  images.jpg
  Ellerinizin ve dizlerinizi üzerinde durun. Elleriniz omuz hizasında açın olsun, dizleriniz de kalça hizasında. Dizlerinizi 90 derece bükün. Sağ bacağınızı yere paralel gelecek şekilde kaldırın, sağ tarafa doğru tekme hareketi yapın. Tekme atarken bacağınızın yere düşmesine ya da seviyesinin alçalmasına izin vermeyin. Daha sonra diğer bacağınızla tekme hareketini uygulayın. Her iki yön için 20’şer tekrardan üç seti tamamlayın.

  Dört ayak hareketi
  dörtayak.jpg
  Dirsek ve dizlerinizin üzerinde durun. Dizleriniz kalça hizasında, dirsekleriniz de omuz hizasında olsun. Bir bacağınızı 90 derecelik açıyla geriye doğru kaldırın ve parmak uçlarınız tavana baksın. Bacağınızı küçük hareketlerle hızlıca geriye doğru itin, indirin. Hareketi 15-20 kez tekrarlayın. Enerjiniz varsa, bir kez daha 15-20 tekrar yaparak kendinizi daha da zorlayabilirsiniz.

  Süpermen hareketi

  süperman.jpg
  Ekstra efor gerektiren bu hareket poponuzu dikleştirmede çok etkili olduğundan biraz daha zorlanmaya değer.


  Karın üstü uzanın ve egzersizi ayaklarınızın arasında bir topla yapın. Kollarınızı ileri uzatın. Nefes alırken topu sıkın ve dizlerinizi, kollarınızı ve göğsünüzü yerden kaldırın. 10’a kadar sayın ve sonra yavaşça gövdenizi yere bırakın. Hareketi 10 kez tekrarlayın.
   
 2. B

  Babet Yeni Üye

  Zaten bu vakitsizlikten gelmiyormu kilolar başımıza yemeye fırsat bulup eritmeye fırsat bulamıyoruz:)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş