1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Vahide Gördüm biyografi - Vahide Gördüm kimdir ?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Vahide Gördüm kimdir ?  13 Haziran 1965 doğumlu Vahide Gördüm mutfakta yaşanan neşeli ailelerden.  Sokak çocuğu...

  Tam bir sokak çocuğudur ama okumaya da düşkündür. İkinci el Doğan Kardeş dergileri tatillerinin en büyük eğlencesidir. Bir de sinema... Babası her gelen filme ilk seansında gider ve uygun bulursa hafta sonu da ailesini götürür.

  Aslında oyuncu olmak istiyordur ya para sıkıntısı nedeniyle okulu bırakmayı düşündüğünde de okul kitaplarını hediye eder.

  Mahallenin en güzel kızıdır hayata bakışıyla 'doğru adam'dır onun için.

  Mezun olunca eşiyle beraber Ankara'ya taşınır. Ve meşhur 'davet mektubu'yla AST'a girer. 1994'te kızları Alize dünyaya gelir. Ailenin büyümesi bir süre sonra ekonomik sıkıntıları da getirir beraberinde ve Vahide Gördüm Devlet Tiyatrosu'nun teklifini kabul edip Adana'ya gider.

  Ankara'ya tayin olmayı beklerken 2003 yılında annesinin ölüm haberini alır. İzin alıp cenazesine gidemez. O gece sahneye çıkarken kararını vermiştir: Sezon biter bitmez istifa edip dönecektir Ankara'ya.

  AST'ta "Pazar Keyfi"nde de karı - koca oynadığı kadim dostu Altan Erkekli "Bir kez beni dinleseniz ne olur?" diye...

  TMC'den Sevilay Demirci bu yüzden tereddüt ederler ama öyle bir parıltı saçar ki vazgeçemezler ondan.

  Bir deneme çekimi yaparlar ya insanları hayal kırıklığına uğratırsam diye...

  Uğratmaz ama. Ne şöhret şaşırtır onu ne para pul. Birinci sezonun sonunda sürekli ayrılıklar yaşayan Gördüm ailesi İstanbul'da birleşir.

  Altan Gördüm de "Hayat Bilgisi"nde oynamaya başlar Panzer Emin olarak.

  Suzan gibi bir melaikeden sonra "Anlat İstanbul" filminde Pamuk Prenses'in cadı annesini oynar Vahide Gördüm.  'Erkek gibi kızdır'

  Hemen arkasından da "Hırsız Polis"teki Fulya rolü gelir. "Her hayat kadınının şuh kahkahalar attığını düşünen zihniyetin dışında" bir karakter yaratmak ister bu kez de ve gene başarır. "Beslenme noktam" dediği tiyatrodan daha fazla uzak kalmak istemiyor artık. Bu yıl büyük olasılıkla Emre Kınay'ın tiyatrosunda "Hamlet"te oynayacak. Ama asıl hayali buradaki dostlarıyla ilk göz ağrısı AST'ın bir İstanbul ayağını oluşturmak.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  attığı adımla, bakışıyla, konuşmasıyla her şeyiyle adeta oyunculuk dersi veren güzel kadın. yıllarca tiyatroyla ilgilenmiş keşfedilmesi çok geç olmuş oyuncu. tiyatroya aşık bünyenin örnek aldığı hayran olduğu az sayıda oyuncudan biri.acil sifalar kendisine..
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  astden pisme oyunculardan bir yetenek küpü
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş