1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Uzun Yaşamanın ve Hep Zayıf Kalmanın Sırları Nelerdir?

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Uzun süre zayıf kalmanın ömrünüzü uzattığını biliyor muydunuz? Sürekli diyet yaparak uzun süre zayıf kalamayacağınızı bilmeli; yaşam tarzınızı değiştirerek zayıf kalmayı başarmalısınız.

  *Vücudunuzdaki iki hormon hem hücre onarıcı hem de gençleştirici etkide bulunmaktadır. Akşam açlığında daha çok salgılanan bu hormonları yüksek maliyetlerde vücuda almak yerine akşam yemeğini yemeyerek bu hormonların salgılanmasına katkıda bulunabilirsiniz.

  *Günlük harcadığınız kalori tüketiminin %14'ten azını akşam yemeği öncesinde alarak kan şekerini düzenleyici rol oynamaktadır.

  *Akşam yemeğini kısıtlamanız fazladan kalori kaybetmenize yardımcı olmaktadır. Akşam yemeği atlandığı zaman uykularınız daha düzenli olmaktadır. Vücut uykuda kendini onaracağı için kendinizi daha dinlenmiş hissederek uyanabilirsiniz.

  *Akşam yemeğini saat 5'ten önce yiyerek yemek ardından hiçbir şey yememelisiniz.

  *Açlık duygusunu hissettiğiniz anlarda şekersiz bitki çayı tüketimleriniz ile açlığınızı bastırabilirsiniz.

  *Akşam yemeğini mümkün mertebe haftada en az 2 gün atlamalısınız. Böylece kalıcı kilo kaybı ve kontrolü gerçekleştirebilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş