1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Uzun Süre Sevgili Kalabilmenin Yolları

Konu, 'Kadın Erkek İlişkileri' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  5 adımda ilişkinizi güçlendirin!

  Uzmanlar çiftlerin günde 2 ile 20 dakika arası değişen aralıklarla, haftada toplam 5 saat ayırarak ilişkilerine yenilenme getirebileceklerini de ifade etmektedirler. Uzmanlar çiftlerin, güvensizlik, hor görme yerine sevgi, şefkat ve takdir duygusunun tatminini hayatlarına ve ilişkilerine çekebileceklerini, her gün sadece 5 dakika ayırarak sürekli sevgili kalma yolunda önemli bir adım atabileceklerini ekleyerek çiftlere şu önerilerde bulunmaktadırlar:

  *Beğendiklerini dile getirme ve takdir:

  Sevgi ve hayranlık kırılgandır. Bazen çiftler kendilerini, birbirilerinin kişilikleri ya da davranışlarındaki kusurlarını eleştirmeye kaptırabilmektedirler. Ancak hor görmenin panzehiri sevgi ve hayranlıktır. Partneriniz ile onu neden sevdiğiniz üzerine bir konuşma yaparak işe başlayabilirsiniz. Bir çiftin birbirine verebileceği en büyük armağan tanındığını ve anlaşıldığını hissetme keyfidir.

  Kendinizi ve birbirinizi tanımak ilişkinizde ilk adım olabilir. Bunu yapmak için birbirinize olan sevginizi ve birbirinizin beğendiğiniz özelliklerini söyleyebilirsiniz. Süre: Günde 5 dakika, 7 iş günü Toplam: 35 dakika!

  *Şefkat:

  Günlük yaşamın sıkıntı ve telaşı içinde partnerinize kendisine değer verdiğinizi bildirmeniz kıymetli olacaktır. Örneğin; “İşlerin yoğunluğu yüzünden yakın arkadaşlarımı çoktandır ihmal ettim.” diye yakınan partnerinize çözümün bir parçası olmaya gönüllü olduğunuzu göstermek için “Hafta sonu hep beraber bir plan yapmayı ister misin?” diyebilmek, uzaklaşmak yerine yakınlaşmayı seçmek yerinde bir yaklaşım olacaktır. Birlikte olduğunuz zamanlarda birbiriniz ile fiziksel ve duygusal temas halinde olmanız önemlidir. Süre: Günde 5 dakika, 7 iş günü Toplam: 35 dakika!

  *Ayrılıklar:

  Sabah güne başlamadan önce, o gün neler yapacağınızı partneriniz ile paylaşabilirsiniz. Onun yapacaklarını da öğrenmelisiniz. Bunu karşı tarafı sorgulamak ya da birbirinize hesap vermekten öte, gün başlamadan önce planlarınızdan birbirinizi haberdar etmek için yaptığınızı unutmamalısınız. Bunun için günde 2 dakikadan, 5 iş günü Toplam: 10 dakika!

  *Günün sonunda:

  Çiftler birbirinin duygusal ihtiyaçlarını çoğu zaman kötü niyetle değil, düşüncesizlik yüzünden göz ardı ederler. Sadece günlük etkileşimleri hafife almamalarını gerektiğini anlamak bile, birçok çiftin ilişkisinde fark yaratmaktadır. Eve tüm işi getirmek ne kadar sağlıksız olsa da, aklınızdaki bu sorunları evin kapısından girerken bir anda bırakabilmek de çoğu zaman öyle kolay değildir. Bunun için her iş gününün sonunda mutlaka stresinizi azaltacak bir konuşma yapmanız size ve eşinize iyi gelecektir. Bunun için ihtiyaç duyacağınız süre ise günde 20 dakika, 7 iş günü toplam 1 saat 40 dakika!

  *Haftalık buluşma:

  Birbirine destek olmanın bile ilişkinin gücüne ve tutkusuna iki haftalık bir tatile çıkmaktan çok daha fazla katkıda bulunacağını aklınızdan çıkarmamalısınız. Sadece ikinize ait olan iki saati sohbet ederek geçirmek de bağlı kalmanın gevşetici, alçak basınçlı bir yolu olabilmektedir. Bu konuşmada hafta içinde yaşadığınız bir tartışmayı da sağduyunuzu kaybetmeden irdelemeniz mümkündür. Bunun içinde ihtiyaç duyacağınız süre günde 2 saattir. 1 iş günü Toplam: 2 saat!
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş