1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ütü yanığı lekesi nasıl çıkarılır?

Konu, 'Yararlı Bilgiler' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

 1. denizkızı

  denizkızı Yeni Üye

  Ütü yapmayı oldum olası en sona bırakırım. Zor olduğu için mi yoksa üşendiğimden midir bilmiyorum. Uğraştırıcı ve zor olan bu işi zaman zaman eşiminde yaptığı olur. İş hayatınızda uğraştırıcı olan bu ütü işini yapmak zorunda olacağınız kıyafetler giyiyorsanız ütü olmazsa olmazınız olarak her hafta sonu kapınızı çalar.

  iStock_000016904613_Large.jpg

  Ütü zor olduğu kadar zaman zaman yanık lekesi oluşumuna da sebep olabilmektedir. Bu durumda kıyafetiniz yanmadıysa bu lekeden kurtulma şansınız vardır. Önemli olan zamanında en doğru müdahaleyi yapmaktan geçer. Ütü yanığı lekenizden kurtulmak için bir miktar oksijenli suya ihtiyacınız var demektir. Yarım bardak su içine yaraom bardak oksijenli su ilave ettikten sonra ikisini güzelce karıştırıp bir bezi bu su ile ıslatmalısınız. Yanık lekesi olan bölgeyi bu bez ile sildiğiniz zaman ütü yanığının kaybolduğunu göreceksiniz. Dilerseniz sirkeli sudan da faydalanabilirsiniz.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Geçmiş olsun demek bence en güzeli, ütü izi bile zor geçerken yanık geçmez. Ütü yanığının lekesi gitse bile izi kalır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş