1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ütü Kireci Nasıl Temizlenir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Ütünün içinde zaman içinde kireç birikir. Bu kireci yok etmek için limon ya da sirkeden yararlanabilirsiniz. Kireç oluşumunun önüne geçmek için hazır ütü sularından alabilirsiniz.

  *Çaydanlığın içine limon tuzu ve su koyup kaynatın. Su kaynarken çaydanlığınızdaki kireçlerden de kurtulacaksınız. Bu kaynayan suyu ütünün içine koyup ütünüzün buharını püskürtün. Ütünün içindeki kirecin çözündüğünü püskürten buharın rahat püskürtüldüğünü fark ederek anlayabileceksiniz. Ütü soğuyunca içindeki suyu boşaltıp çalkalayabilirsiniz.

  *Ütünün su haznesine bir miktar su ve beyaz sirke koymalısınız. Ütü ısınınca buhar püskürtüp ütüyü bir saat soğutmalısınız. Ütünün içindeki suyu boşaltıp temiz su ile çalkalayarak ütünün kirecinden kurtulabilirsiniz. Ütüyü temizleme işleminin ardından bir kez temiz bir bez üzerinde deneme yaptıktan sonra ütünüzü gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş