1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ütü İzi Nasıl Giderilir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Ütü yaparken kimi zaman pantolonlarımızda iz kaldığına şahit oluruz. Bu ütü izleri kimi zaman hayal kırıklığı kimi zamansa kötü görünümler ile neticelenerek bizi üzmektedir. Bu ütü izinden kurtulabilmek için alabileceğimiz birtakım önlemler vardır.

  Ütü yaparken tülbent ya da ince ütü bezlerinden yararlanmanız durumunda ütü izleri ile uğraşmanız muhtemeldir.

  Ütü yaptığınız pantolonlarda parlama olursa ütü bezi içine kepek- tuz karışımı koyarak parlayan yere sürmelisiniz. Üzerine hafifçe su serperek tülbenti nemlendirip parlak yeri ovabilirsiniz. Böylece lekelerden kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda elbisenizde temizlenecektir.

  Ütü izini önlemede yararlanabileceğiniz bir diğer yöntem de tüy bırakmayan kumaşı suya batırıp silebilirsiniz. İşlemi gerçekleştirmenizin ardından üzerine temiz bir tülbent koyup ütüleyebilirsiniz.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Pantolon ütülemek özellikle pileli olanlarda gerçekten maharet ister, bu nedenle ütü izi olan yerleri düzeltmek zaman alabilir. İşte bu aşamada tamda aranan bilgilere ulaşmaktayız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş