1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ürgüp Göreme Peri Bacaları Hakkında Bilgiler

Konu, 'Turizm-Gezi-Doğa ve Şehir Rehberi' kısmında dilek öğretmen tarafından paylaşıldı.

 1. d

  dilek öğretmen Yeni Üye

  Ürgüp göremedeki peri bacaları hakkında bilgi
  Göremedeki peri bacaları hakkında bilgi,
  Ürgüp kapadokya peri bacaları,
  [​IMG]

  Masalsı ve Mistik bacaların arasına gizlenmiş olan Göreme Kapadokyanın kalbidir. Bölgedeki ilk dönem yerleşim Hristiyanlıktan Roma dönemine kadar uzanır. Göremedeki Ortahane, Durmus Kadir, Yusuf Koc and Bezirhane kiliseleri Uzundere, Bagildere ve Zemi Vadisine kadar kayalardan oyulmuş evler ve bacalar tarihin mistik yanını günümüze taşır.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Göremedeki gezilecek yerler :

  Kılıçlar Vadisi:
  Göreme Vadisi ile Aktepe arasında tüf kayalardan oluşan vadilere Büyük Küçük Kılıçlar denilmektedir. İçinde su yolu geçen peribacaları, tüneller, ilginç biçimli kayalıkları ile etkileyici bir görünümü olan vadide Kılıçlar Kilisesi bulunmaktadır.
  Göreme Kiliseleri:
  Tokalı Kilise, Rahibeler ve Rahipler Manastırı, Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Azize Barbara Şapeli, Yılanlı (Aziz Onuphrius) Kilise, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise, El Nazar Kilisesi, Saklı Kilise, Meryem Ana (Kılıçlar Kuşluk) Kilisesi, Aziz Eustathios Kilisesi, Durmuş Kadir Kilisesi Göreme Milli Parkı içindedir.
   
 2. a

  aysima Yeni Üye

  Ürgüp göreme peri bacalarını gezdim ama çok bakımsız olduklarını düşünüyorum
   
 3. M

  Misafir Misafir

  çok güzel yerler herkesin mutlaka görmesi lazım
   
 4. M

  Misafir Misafir

  Ben yusuf geçen ayşe ve kardeşlerimle gitmiştim.
   
 5. M

  Muhibbi Yeni Üye

  hasan dağı, erciyes dağı ve melendiz dağı'nın patlamasıyla oluşmuştur.
   
 6. K

  Kalecik Yeni Üye

  Ürgüp Göreme Peri bacaları görmeye değer ama fazla bir şey yok
   
 7. M

  Misafir Misafir

  Acayip bir oluşuma tabi kalmış.
   
 8. a

  alev Yeni Üye

  Ürgüp Göremeye gittim ama hiç sevmedim oraları
   
 9. s

  sude naz Misafir

  ;) spr bnce herkesin gitmesini tavsiye ederimm
   
 10. z

  zeynep damla Misafir

  guzel yer.odevımde sectim.o_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_O:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:):):):):):):):):):):):):):):):);););););););););););););););););););););););););););););););););):confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş