1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Unutkanlığın Bitkisel Tedavisi

Konu, 'Yaşam ve Sağlık Bilgi Bankası' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Unutkanlığın Bitkisel Tedavisinde Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:Karabaş otu, Çörek otu, Günlük tohumu, Zencefil yaprağı, Servi kozalağı, Arı sütü
  Hazırlanış Şekli:* Karabaş otu, çörek otu ile birlikte yirmi dakika sürey­le suda bekletilir. Sıkılarak elde edilen posa, macun kıva­mına gelinceye kadar, günlük tohumu ilave edilerek yoğ­rulur. Hazırlanan macunla bakla iriliğinde yapılan hap­lardan yemeklerden önce bir veya iki tane yutulur.
  * Zencefil yaprakları, kaynar suda yirmi dakika bek­letilerek demleme sağlanır. Demlemeden süzülerek elde edilen sıvı, arı sütü ile karıştırılarak serin bir yerde din­lendirilir. Dinlendirilen sıvı içme suyuna karıştırılarak günde üç bardak içilir.
  * Servi kozalakları dövülerek ezildikten sonra yarım saat süreyle suda pişirilir. Süzülerek elde edilen sıvıya, dövülmüş günlük tonumu ilave edilerek şurup kıvamına gelinceye kadar arı sütü ile karıştırılır. Hazırlanan şuruptan her gün yemeklerden önce üç fincan içilir.
   
 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Arı sütü? Balmıdır?
   
 3. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  evet canım arı polenide deniyor
   
 4. M

  Mina Yeni Üye

  teşekkürler paylaşımınız için
   
 5. A

  Abdullah Yeni Üye

  Karabaş otu, Çörek otu, Günlük tohumu, Zencefil yaprağı, Servi kozalağı, Arı sütü birebir tedavisidir...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş