1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ünlü Türk Düşünürler Kimlerdir?

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında Nursena tarafından paylaşıldı.

 1. Nursena

  Nursena Admin

  2011 sonrası umarım bu soru Dünya'da çok sorulur. Ünlü Türk düşünürler kimlerdir?

  İşte Dünyanın en iyi 7. düşünürü olan Türk.
  [​IMG]
  Dünyaca ünlü Foreign Policy dergisi, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu, 2010 yılının en önemli düşünürleri arasında gösterdi.

  100 kişilik listenin yedinci sırasında yer alan Davutoğlu için dergi, “Üniversite dershanelerindeki teorilerini, uluslararası platforma çıkarıp iyi sonuçlar elde etti” yorumunu yaptı.
  [​IMG]
  Dergide, Davutoğlu’nun “Komşularla sıfır sorun” politikası kapsamında, Türkiye’yle İran’ı yaklaştırmasının, Batılılaşma perspektifinin yitirilmesi korkusu yarattığı belirtilmekle birlikte, “Topkapı Sarayı’nda bir sultan oturduğundan bu yana Türkiye ilk kez, onun sayesinde görülmemiş bir uluslararası rol oynadı” denildi.

  Foreign Policy dergisi, bu önemli listenin başınaysa iki kişiyi koydu. Bunlardan birisi, Amerikalı ünlü yatırımcı Warren Buffet, diğeriyse, Microsoft firmasının sahibi Bill Gates.

  İkinci sırayı paylaşan isimlerse, IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn ve Dünya Bankası Başkanı Robert Zoellick oldu.

  ABD Başkanı Barack Obama, üçüncü sırada yer aldı.

  Amerikan Savunma Bakanı Robert Gates, listenin 9. sırasında yer bulurken, onunculuğu Alman Şansölyesi Angela Merkel aldı.

  88. sıradaki Daron Acemoğlu oldu. Ermeni asıllı iktisat uzmanı Acemooğlu, Ermeni asıllı bir Amerikan ve Türk vatandaşı.

  Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde görev yapan Acemoğlu, Galatasaray Lisesi’nden mezun olmuş ve ardından İngiltere’de yüksek lisans ve doktora derecelerine hak kazanmıştı.

  Hürriyet
   

  Ekli Dosyalar:

 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Bu bişlgiler için teşekkürler....
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş