1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Üniversitede Alttan Dersi Olanlar Ek Katkı Payı

Konu, 'Üniversiteler Kampüsler' kısmında Abdullah tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Abdullah Yeni Üye

  üniversite alt ders harç parası hesaplama
  Alttan Dersi Olan öğrenci ne kadar ek kredi parası ödeyecek
  Alttan dersi olan ek kredi parası ödeme miktarı
  Üniversitede Alttan Dersi Olanlar Ek Katkı Payı

  Üniversite Alttan ders ek kredi ödemesi ne kadar

  Üniversite Katkı Payı (harç) paraları ödeme sistemi değişti. Artık alttan alınan dersler için ek katkı payı ödenecek..


  Konuyla İlgili yasa içeriği şöyle;

  a. 2547 Sayılı Kanun un 44. maddesinin (c) fıkrasındaki süreler içinde aynı yükseköğretim kurumundaki öğrenimi sırasında bir derse üçüncü defa kayıt yaptırılması halinde, ilgili dönem için öngörülen katkı payı ya da öğrenim ücretinin yanı sıra kredi başına ödenecek katkı payı veya öğrenim ücreti; dersin alınacağı dönem için belirlenen kredi başına katkı payı veya öğrenim ücretinin yüzde elli fazlası, dördüncü defa kayıt yaptırılması halinde yüzde yüz, beşinci veya daha fazla defa kayıt yaptırılması halinde ise yüzde üçyüz fazlası ile hesaplanır.

  b. 2547 Sayılı Kanun un 44. maddesinin (c) fıkrasındaki süreler içinde öğrenimin tamamlanamaması halinde, her bir ilave ders için kredi başına ödenecek öğrenci katkı payı veya öğrenim ücreti; dersin alınacağı dönem için 2547 Sayılı Kanun un 44. maddesinin (c) fıkrasına göre belirlenecek olan kredi başına katkı payı veya öğrenim ücretinin yüzde yüzü, ikinci defa kayıt yaptırılması halinde yüzde ikiyüzü, üçüncü defa kayıt yaptırılması halinde yüzde üçyüzü, dördüncü ve daha fazla defa kayıt yaptırılması halinde ise yüzde dörtyüzü olarak hesaplanır.

  c. 2547 Sayılı Kanun un 44. maddesinin (c) fıkrasında belirlenen süreler içerisinde yandal veya çift anadal öğreniminin tamamlanamaması nedeniyle ilave ders alınması halinde, her bir ders için kredi başına ödenecek öğrenci katkı payı veya öğrenim ücreti; dersin alınacağı dönem için 2547 Sayılı Kanun un 44. maddesinin (c) fıkrasına göre hesaplanan kredi başına katkı payı veya öğrenim ücretinin yüzde yüzü, ikinci defa kayıt yaptırılması halinde yüzde ikiyüzü, üç ve daha fazla defa kayıt yaptırılması halinde ise yüzde üçyüzü olarak hesaplanır.

  d. Lisansüstü öğrenimin, 2547 Sayılı Kanun un 44. maddesinin (c) fıkrasındaki süreler içinde tamamlanamaması halinde, tez aşamasında ödenecek öğrenci katkı payı veya öğrenim ücreti, lisansüstü öğrenim için belirlenen dönemlik katkı payı veya öğrenim ücretine bu maddenin (b) fıkrasındaki oranlar uygulanarak hesaplanır.
   
 2. e

  emine Yeni Üye

  2547 Sayılı Kanunla belirlenmiş demekki altdan ders vermeyin sizde arkadaşlar çok çalışın..
   
 3. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Alttan ders alanlara Allah sabır versin
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş