1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Umaykut Göktürklerin Asker Özellikleri

Konu, 'İnternet' kısmında çok sewmiştim tarafından paylaşıldı.

 1. çok sewmiştim

  çok sewmiştim Yeni Üye

  Umaykut Göktürklerin Asker Özellikleri
  Göktürk Asker Özellikleri Umaykut
  Umaykut Göktürk Asker Özellikleri hakkında bilgi
  Göktürk Asker Özellikleri ve Kullanım Tavsiyeleri

  GÖKTÜRK ASKER ÖZELLİKLERİ


  [​IMG]


  KARABUDUN : Göktürklerin başlangıç askeridir. Başlangıç askeri için oldukça iyi yaya savunması yapar. Saldırısıda başlangıç için iyidir. İlk 3 şehirinizi kurduktan sonra kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Kemankeş ile iyi kombine olur.

  [​IMG]


  KEMANKEŞ : Göktürklerin tek okçu askeridir. Saldırıda yanında başka bir asker varsa (aynı sayıda yada fazla)normalin 2 katı saldırı gücüne ulaşır. (25 X 2)Yaya savunmasında oldukça başarılıdır. Karabudun ile iyi kombine olur. Saldırı ve savunma özelliklerinin yükseltilmesi yararınıza olacaktır.

  [​IMG]


  TOPİKÇİ : Göktürklerde en iyi atlı savunması yapan askerdir. Saldırılara gönderilmemesi gerekir çok fazla kayıp verirsiniz ve başarılı olamazsınız. Maliyeti ucuz olduğundan dolayı rakiplerinizin saldırılarına göre tercih edilebilir yaya savunması çok iyi olmasada saldıran atlı ile geliyorsa en iyi savunma yapabileceğiniz askerlerden biri Topikçidir. Savunma özelliklerini 20 yapmanızı öneririm

  [​IMG]


  MAVİ KURT : Göktürk'ün en iyi yaya askeridir. Yaya savunmasında oldukça başarılıdır. Saldırlarda Göktürklerin en iyi askerlerinden biridir. Savunma ve saldırı özelliklerini 20 yapmanız çok işinize yarayacaktır.

  [​IMG]


  MUHAFIZ :Göktürklerin en iyi yaya savunması yapan askeridir. Oyundaki güçlü yayalar olan Alparslan ve Barlasın en dikkat etmesi gereken askerdir. Savunma askeri olduğu için saldırılarda kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Savunma özellikleri 20 yapılması çok işinize yarayacaktır.

  [​IMG]


  MAVİ ATLI :Göktürklerin en iyi saldırı askerlerinden biridir. Hızlı ve yağmacı bir asker olduğu için yağmalarda kullanabilirsiniz. Saldırı özelliklerinin 20 yapılmasını tavsiye ederim.

  [​IMG]


  KÜRŞAD : Göktürklerin en güçlü askeridir. Saldırılarda başarılı olmak için mutlaka kullanılmalıdır. Saldırlarda başarılı olduğu gibi savunmasıda oldukça iyidir. Saldırı ve savunma özellikleri 20 yapılmalıdır.  NOT : Saldırlarınızda Kemankeş kullanmanız Topikçi yada Karabudun kullanmanızdan çok daha iyidir. Savunma askerleri ile saldırı yapmak en büyük yanlış olacaktır. Saldırılarınızda kullanmanız gereken askerler Kemankeş, Mavi Kurt, Mavi Atlı ve Kürşad olmalıdır. Sur seviyeniz her zaman yüksek olması savunmanızı çok daha güçlü hale getirecektir. Göktürk devleti iseniz saldırmadan önce rakibinizin asker sayısını öğrenmeye çalışın emin olmadan saldırmak iyi sonuç vemeyebilir. Saldırgan bir devlet olmadığı için karşınızdaki oyuncuyu hazırlıksız yakalamak sizin için çok daha iyi olacaktır. Savunmada ise doğru kombinasyon ile durduramayacağı ordu yoktur.  [​IMG]

  GENEL ÖZELLİKLER

  1. Askerin saldırı gücünü gösterir.
  2. Askerin yaya askere karşı savunmasını gösterir.
  3. Askerin atlı askere karşı savunmasını gösterir.
  4. Askerin hızını gösterir.
  5. Askerin yağmalayabileceği kaynak sayısını gösterir.
  Göktürklerin Temel Özellikleri :
  • Diğer devletlere göre daha iyi savunma
  • Ucuz askerler eğitimi

  • Hızlı genişleyen şehir halkası (kaynaklara daha çabuk ulaşma imkanı)
  • Nispeten daha zayıf saldırı gücü

  • Nispeten daha yavaş askerler


  netten alıntıdır
   
 2. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Topikçi adını beğendim ben :)
   
 3. r

  rodali Yeni Üye

  Umaykutun savunma devleti.. bence hem saldırı hem savunma :)
   
 4. M

  Misafir Misafir

  kemankeşin saldırıda kullanıldıgını da ilk defa duydum
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş