1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ultrasonda Bebek Ne Zaman Görülür?

Konu, 'Gebelik' kısmında Masal Perisi tarafından paylaşıldı.

 1. Masal Perisi

  Masal Perisi Yeni Üye

  Anne adayları hamile kaldıklarını öğrendikten sonra ilk merak ettikleri konular arasında bebeklerini ultrasonda ne zaman görecekleridir. Bebeklerinin kalp atışlarını duymak ve bebeğin hareketlerini hissetmek de daha sonra ne zaman olacak diye merak ettiğimiz konular arasında yer almaktadır.

  Anne adayları bebeklerini ilk defa hamileliğin beşinci ya da altıncı haftasında görebilmektedirler. Ultrason muayenesi vajinadan ve karından yapılabilmektedir. Gebeliğin beşinci haftasında vajinal ultrasonda gebelik kesesi görülebilmektedir. Ultrasonda gebeliğin görülebilmesi için gebeliğin altıncı haftayı doldurması gerekmektedir. Altıncı haftada görülen bebek değil sadece gebelik kesesidir.

  Gebeliğini ilk dönemlerinden itibaren vücutta HCG hormonu salgılanmaya başlar. HCG miktarı önce kanda artarken sonraki zamanlarda idrarda artış görülmektedir. HCG hormon seviyesi 500/ 1000 IU/mL miktarında artış görülmektedir.

  Karından yapılan ultrason sayesinde bebek 6 haftalık 4 günlük iken kalp atışları duyulabilir. Bebek hareketleri ise gebeliğini sekizinci haftasında görülmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş