1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ülkemiz'de neden bilim insanı yetişmiyor?

Konu, 'Sosyal Konular' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Son zamanlarda Dünya ülkelerindeki büyük gelişmeler yaşanırken, Cumhuriyet dönemi ile birlikte ne yazık ki bilimde gerekli sıçramayı yapamayan Türkiye'de neden bilim adamı yetişmiyor? sorusu gündeme geldi.

  İlkokulda eğitim gören araştırmacı bir çocuğumuzun İnternete düşen ve hızla sosyal medyada yayılan amatör çekim videoda küçük bir Türk çocuk heyecan içinde yapacağı deneyin ön hazırlıklarını yapıyor,belkide gelecekte büyük bir bilim adamı olacak olan küçük mucitin anneannesinin deneyde kullanılacak olan suyun kendi içeceği olduğunu belirterek alması deneyin sonlanmasına sebep oluyor.

  Çocuklarımıza gerek evimizde gerek okullarda öz güven aşılamak onlara destek olmak gerekirken, onların yaptıklarını küçümsemek, önlerine set olmak ve sistemsel olarak eğitimden kaynaklı hatalardan dolayı ülkemizde Dünya çapında isim yapacak bilim insanları yetişmiyor.

  Ders niteliğinde olan bu video Türkiye'de niçin bilim adamı, bilim insanı yetişmiyor sorusuna cevap olacaktır.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Ulkemizde maalesef kendimizi gelistirmek yerine baska islerle ugrasiliyor tamam her ulkede problem var ancak bizim ic problemlerimiz cok fazla turkun zekasi bir hayli yuksek ancak dogru seylere kullanmiyoruz ve sonuc ortada.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş