1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tweety Karakteri Kimdir?

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında kartal_duru tarafından paylaşıldı.

 1. k

  kartal_duru Misafir

  Sarı Civciv Sarı Kuş olan Tweety Çizgi Film Karakterinin Özellikleri
  Tweety hakkında bilgi

  Tweety kimdir?-Çizgi Film Karakteri Tweety Nin Özellikleri

  Ak saçlı tonton nine Grenny ne bilsin evindeki hayvancıklar arasında meydan savaşı yaşandığını. Ona kalırsa ufacık tefecik sarı tüylü Tweety dünyanın en saf kuşu, koca ağızlı köpecik Hector dünyanın en şirin yaratığı, hain ruhlu Slyvester ise dünyanın en temiz kalpli kedisi. Oysa onların arasında bitmek bilmeyen bir rekabet var.Tweety, Sylvester ve Hector...


  İşte looney Tunes'un yarattığı bu üç karakter yıllardır dünya çocuklarını peşinden koşturmaya devam ediyor.Grenny nine canından çok sevdiği bu üç yaratığa öyle güzel bakıyor ki bizim sevimli hayvancıkların yedikleri önlerinde yemedikleri arkalarında. Bu üç haylazın mideleri şişkin olunca bu kez birbirlerine düşüveriyorlar.
  Slyvester, eve geldiğinden beri dünya tatlısı Tweety'e diş biliyor. Tweety'nin yürüyüşü, konuşması, gülüşü, şarkı söylemesi milyonlarca çocuğu ekran başına bağlarken, Slyvester'in tüylerini diken diken etmeye yetiyor.
  İkinci Dünya Savaşının ardından Life With Feathers animasyon filmi olarak Amerika'da gösterime girdi. Yaratıcısı Warner Bros'tan Friz Freeleng'tir. 1945'ten 1947'ye kadar filmlerinde yalnızken 1947'de Bob Clampett'in Tweety'si ile birlikte maceralarına başladı. En çok sevilen serilerinide bu başına olmadık iş açan sarı kanarya ile yaptı. Friz Freeleng bu filmiyle Warner Brothers'ten animasyon dalında Oscar kazandı.Tweety'den sonra bu filme sevimli kuşun sahibi Granny Nine eklendi.

  Sylvester ve Tweety:
  Bundan kısa bir süre sonra Tweety'in koruyucu meleği azılı bulldog köpeği Hektorla birlikte olan Sylvester 1964'te son kez sevdiklerinin karşısına çıktı. Bundan sonra uzun süre eski animasyonları yayınlandı yeni bölümler eklenmedi. Amerikan ABC Televizyonunun Sylvester'ın gösterim haklarını almasıyla birlikte bu sefer Sylvester Jr. ekibe eklenmiş oldu. Aynı zamanda; ilk çıktığı andan itibaren Ördek Duffy ile aynı tonda kendisine ses veren Mel Blanc'dan kopmuştu
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Ak saçlı tonton nine Grenny...
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Yaramaz kuş karakteri diyorum ben ona.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş