1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tuylere Kesin Cozum Foto-Epilasyon Ile Geliyor

Konu, 'Epilasyon' kısmında cokyaramaz tarafından paylaşıldı.

 1. c

  cokyaramaz Yeni Üye

  Ağda ışık yönteminin kullanıldığı foto-epilasyon ile istenmeyen tüylerden acı çekmeden kurtulabilirsiniz.  Aydem Dermatoloji Merkezi’nden Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Nur Feza Erdoğdu foto-epilasyona en çok 12- 25 yaş arası genç neslin başvurduğunu söylüyor. Klasik yöntemler yerine kesin ve kalıcı çözümler arayan bu grubun yüzde 85′ini bayanlar oluştururken erkekler de özellike sırt bölgeleri için foto-epilasyonu tercih ediyor. İşte foto-epilasyon yöntemi hakkında merak ettikleriniz…

  Foto-epilasyon yöntemi nasıl uygulanır?

  Tedavi yapılacak bölgedeki tüylerin boyları 1-2 milimetreye kadar kısaltıldıktan sonra soğuk jel ile bu bölge 1- 4 dakika içinde soğutuluyor. Bölgenin tamamen soğumasının ardından ışığın filtre edildiği 5-6 santimlik cam uçlar deri üzerine tutuluyor.

  Deriye nüfuz eden flaş ışığı tüyün yönünü takip ederek köküne doğru giriyor. Kılı kökünden itibaren yok etmeye başladığı için bu sayede batıklardan ve spiral tüylerden de kurtulunuyor. Tedavi sonrası bölgeye tekrar jel uygulanarak 2 hafta içinde tüylerin tamamen dökülmesi sağlanıyor.

  Yöntemi uygularken deriye herhangi bir iğne ya da acı verecek bir alet batırılmadığı yalnızca ışık verildiği için herhangi bir ağrı hissedilmediği gibi herhangi bir izin kalması da söz konusu değil. Uygulama sırasında tek hissedilen nokta şeklinde bir ısı.

  Her yere uygulanır mı?

  Foto-epilasyon yöntemi bronz ten ile lekeli yüzeyi pütürlü deri dışında her bölgeye uygulanıyor. Her renk deri ve tüye göre de farklı ayarları bulunan foto-epilasyonda deriden daha açık renteki tüylere dokunulmuyor. Örneğin beyaz tenli kişilerde sarı ya da beyaz renkteki tüyler yokedilmiyor.

  Foto-epilasyon yöntemi yüzde 95 oranında yüze uygulanıyor. Yüzün yanı sıra bayanlar koltuk altı tüylerinden kurtulmanın çözümünü de foto-epilasyonda görüyor. Dünya geneline bakıldığında da bayanların en çok yüz bölgesindeki tüylerden kurtulmak için bu tür yöntemlere yöneldiğini görüyoruz. Ağda jilet gibi yöntemler yüz bölgesine uygulanamadığı için foto-epilasyon yüz bölgesinde kaçınılmaz oluyor.

  Yan etkileri nelerdir?

  Her yöntemde olduğu gibi foto-epilasyonun da yan etkileri elbette ki vardır. Özellikle yüz gibi narin bölgelere uygulanan bir işlem olmasından dolayı çeşitli kızarıklıkların görülmesi mümkün. Fakat bu kızarıklıklar uzun süreli ve kayda değer değildir. Kızarıklıklarn yanı sıra işlemi uyguladıktan sonraki ilk bir gün içinde hafif bir şişme gözlenebilir. Çok nadiren de olsa su toplaması görülebilir fakat tüm bu yan etkiler geçicidir.

  Foto-epilasyonun diğer yöntemlerden farkı…

  Foto epilasyon iğneli ya da lazerli epilasyondan da farklıdır. Foto epilasyonun diğer yöntemlerden farkını şöyle sıralayabiliriz…

  Foto epilasyon ağda cımbız gibi geçici değil kalıcı çözümler üretir.

  Diğer yöntemler cilde zarar verirken foto-epilasyonun cilde hiçbir zararı dokunmaz.

  İğneli epilasyondaki gibi deriye iğne girmediği için kabuk tutma gibi süreçler yaşanmaz.

  Bu yöntem ile batık tüylerden kıl dönmelerinden kurtulunabilir.

  Farklı renkte kalınlıkta deri ve tüyler için ayar sistemi mevcuttur. Bu sayede kişiye özel çözümler sunar.

  Kaç seans uygulanır maaliyeti nedir?

  Seans sayısı foto-epilasyonun uygulanacağı bölgeye cilt ve tüy rengine göre değiştiği için kesin birşey söylemek olası değildir. Fakat gövdede ortalama 5 seans yeterli olabiliyor. Ancak yüz bölgesi için net birşey söylemek mümkün değil.

  Seans ücretleri de yine bölgelere göre farklılık gösteriyor.

  Yüz bölgesi: 25- 200 milyon

  Koltukaltı: 50-100 milyon

  Bikini bölgesi: 75- 250 milyon

  Bacak: 200- 900 milyon

  Daha fazla bilgi için Aydem Dermatoloji Merkezi’nden Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Nur Feza Erdoğdu’yla görüşebilirsiniz.

  Adres: Bağdat Caddesi Kadıköy
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bu işlemlerin seans ücretleri ne kadar ?
   
 3. M

  Misafir Misafir

  ben ce çözüm sadece eldivenle almak hem temiz hem daha geç çıkıo zmanla azalıo bn kaç sendr yapıyorum gayet ii oluo denemnizi tavsiye ederim :D :D
   
 4. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  İstenmeyen tüylerden sonsuza dek kurtulmak istiyorum
   
 5. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  kızarıklık ve şisme yan etkileriymis. Cokta sorun degil ya.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş