1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tüy yok edici epılıxır mutlaka tavsiye ediyorum

Konu, 'Epilasyon' kısmında cokyaramaz tarafından paylaşıldı.

 1. c

  cokyaramaz Yeni Üye

  Aranızda daha önce kullanan varmı EPILIXIR'ı yada duydumu bilmiyorum ama kızlar bu ürün sayesinde gerçekten tüylerden kurtuluyor ve tüysüz bir yaşama merhaba diyorsunuz herkese tavsiye ederim aranızda bilen kullanan varsa memnun kalan varmı yazarlarsa sevinirim :)  Paylaşımlarınızı bekliyorum
   
 2. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Çok ilginç geldi bu bahsettiğiniz bir kremmi yoksa bir cihaz filanmı aydınlatırmısınız bizi
   
 3. Nursena

  Nursena Admin

  Epilixir kadınların YENİ UMUDU MU?

  Kadın olmanın belki de en sıkıntı verici durumu istenmeyen kıllardır. Kadının kılsız-tüysüz olması beklenir, aksi halde bakımsızlık göstergesi kabul edilir. Oysa hiç te basit bir uğraş değildir kıllarla başetmek; Don Kişot’un yel değirmenleriyle nafile savaşına benzer. Ayrıca ciddi zaman, emek ve paraya malolan, can yakan tatsız bir iştir. Herşeye rağmen yine de kıllar temizlenir, çünkü kaş, kirpik ve saç dışında kıl hiç estetik görünmemekte, vücut temizliği hakkında negatif sinyaller vermektedir. Bunun yanısıra kıllar seksüel cazibeyi düşürmektedir. Kıl konusunda erkekler sanıldığından çok daha titizdir, dile getirmeseler de gözden kaçırmazlar. Kadının bu konudaki tutumuna göre kişiliği hakkında kanıya vardıkları çok olur. Kadının kişisel bakımına özen göstermesinin ilişki için ideal partneri seçmekte artı puan olduğu belirlenmiştir ve kişisel bakımdan kasıtla kadının düzenli epilasyon yapıyor oluşundan bahsettiğini söyleyenler ilk sıradadır. Tabi ki erkekler üzerinde bırakılacak izlenimden çok çok önce kişisel memnuniyet gelmektedir. Gecikmiş epilasyon yüzünden kendini rahat hissedememek, dilediğini dilediği zaman giyememek istisnasız tüm kadınların tadını kaçırır. Bu yüzden daima temiz olunmalı, düğün, dernek, toplantı gibi tarihi önceden belli zamanlar için epilasyon tarihi belirlenmeli vs. vs. bir sürü normal hayatın koşturmacası içinde angarya niteliğinde işle uğraşılmalıdır ki hiç ama hiç kolay değildir.

  EPİLİXİR KESİN ÇÖZÜM MÜNormal sınırlardaki kıllarla başetmek başlı başına bir sorunken farklı etkenlerle olabilen aşırı kıllanma kadın için hayatı zindan eder,tüm dikkat bu konuya verilir, giyim, kuşam, makyaj, tüm bunların da tadı kaçar. Alındığının üstünden iki gün geçmeden yeniden çıkan erkek sakalı görünümündeki kıllar makyajla kapatılamaz, ister istemez o bölgeye kayan gözlerden gizlenemez. Aslı olsun olmasın kişi karşısındakinin sadece o bölgeye baktığı hissine takılır kalır. Bu durum en çok yüzdeki kıllar için geçerli olsa da tüm vücut kılları için geçerlidir.Kıllarla bitmek bilmeyen amansız ve gittikçe umutsuzlaşan bir savaşa girilir.Her yol araştırılır,sorulur,denenir.Zaman harcanır,emek verilir,para akıtılır.Zorlu bir uğraştır bu,her anlamda tüketicidir.

  Kılları temizlemek için uygulanan ağda,epilatör, ip, cımbız gibi yöntemler geçiçi çözümlerdir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte iki hafta ile bir ay arası gibi zaman aralıklarıyla sürekli tekrar edilmesi gerekir.Uygulaması zahmetli,acı veren metodlardır.Yine de ekonomik oluşu, kendi kendine uygulama olanağı gibi avantajlarıyla sık kullanılan yöntemlerdir.

  Kıllardan sonsuza kadar kurtulmayı vaad eden yöntemler hakkında
  İğneli Epilasyon ( elektrolisis ) Amerika’da permanent hair removal yani kalıcı epilasyon olarak kabul edilen tek yöntemdir. Beklenen sonucu almakta uygulayıcı ve kullanılan cihaz hayati faktörlerdir. Uygulayıcının kıl kökünü cihazıyla görebilecek yetenek ve tecrübeye sahip olması,vereceği akım şiddeti hakkında bilinçli olması hem sonuc almakta hem de istenmeyen yanık izlerinden korunmakta çok önemlidir. İdeal uzman ve cihaz ikilisi varlığında bile üç yıla varan uygulama süresi ciddi bir dezavantajdır. Artı ne kadar ideali yakalanmış olursa olsun yanık yaraları ve ardından izleri her zaman varolan riskleridir.

  Lazer Epilasyon Amerika’da permanent yani kalıcı olarak kabul edilmemektedir. Başarılı merkezlerde alınacak düzenli uygulamalar sonrasında dahi kesin sonuca ulaşmak imkansızdır. Sonrasında en geç altı ayda bir back-up denen seansların alınması gerekmektedir çünkü uygulanan şiddet ne kadar arttırılırsa arttırılsın derinlerden kök alan kıl köklerine ulaşmak mümkün olamayabilmekte ve bu durumda kıl kökü tamamen hasarlanıp kıl üretemez duruma gelememektedir. Kıl kökü zayıflamış olsa bile zaman içerisinde kendini toparlamasıyla eski duruma dönüş sözkonusudur. Tüm bu sebeplerden dolayı lazer epilasyon permanent hair removal sınıfına girememekte hair growth inhibitor ( kıl gelişimini yavaşlatıcı ) sınıfında yer almaktadır.

  Back-up seansları lazer epilasyonun olmazsa olmazıdır ancak çok az sayıda merkez bu bilgiyi müşterileri ile paylaşmaktadır,geri kalan büyük çoğunluk ise paylaşmamaktadır.

  İğneli epilasyonda olduğu gibi lazer epilasyonda da yanık riski oldukça yüksektir. Özellikle koltukaltı ve kasık bölgesi gibi kılların kalın, köklerinin derin olduğu bölgelerde uygulamada çıkılan yüksek değerler sık sık yanıklara yol açmaktadır. Her ne kadar acısız olduğu iddia edilse de acı her zaman sözkonusudur. Bu yüzden başvurulan anestezi altında uygulamalar kişinin yanma hissini yitirdiği bir durumda uygulama yapıldığı için risklidir, kişi acı hissetmediği için uyarıda bulunamaz ve uygulayıcı güvensiz değerlere kolaylıkla çıkabilir.

  İğneli epilasyonda olduğu gibi lazer epilasyonda da uzmanlık ve kullanılan cihaz hayati önemdedir.Olması gerekenin dışında uygulamalar facia olarak nitelenebilecek sonuçlar doğurabilmekte,bu tip durumlarda olay basit bir yanık olayını aşıp ciddi sağlık sorunları doğurabilmektedir.

  Lazer epilasyon olsun iğneli epilasyon olsun,bu hizmetleri veren merkezleri seçerken en çok yapılan hata merkezin albenisine,reklamına ve fiyatlarına göre karar verilmesidir.Oysa en doğrusu o merkezden hizmet almış kişilerin yorumlarına göre karar vermektir.Çok iyi araştırmak kilit noktadır ve sağlığınızdan olmamak için,harcayacağınız zamanın,paranın boşa gitmemesi için şarttır. Aksi halde ömür boyu yanık izleriyle yaşamak ve kaynaklarınızın boşa gitmesi riski hiç te düşük değildir.

  HOLLYHERBS EPILIXIR

  Epilixir kıl kökünü zayıflatmaya, kıl üretme yeteneğini kaybettirmeye yönelik formüle edilmiş bir üründür.Başlı başına bir epilasyon yöntemi olmayıp zaten uygulanagelen epilasyon metodları ardından kullanımı ile etkisini göstermekte ve bu yönüyle Hair Growth Inhibitor grubunda yer almakta,epilasyonu tamamlayıcı bir ürün olarak tanımlanmaktadır. Epilixir kıl kapsülündeki yağ hücrelerine etkiyerek üretilen kılın zamanla zayıflamasına ve son noktada kıl üretiminin durmasına yardımcı olur.

  Kıllar ilk Epilixir seansından itibaren rengini kaybedip zayıflamaya başlamaktadır. İlerleyen uygulamalarla kıllarda çok belirgin bir azalma ve incelme olmaktadır. Devam eden her bir seans azalmanın ve incelmenin devamına yardımcı olur.Normalde ayda bir epilasyon ihtiyacı duyan bir kişi dört-beş aya varan zaman aralıklarıyla epilasyon ihtiyacı duymaktadır. Bu noktada kıllar gözle görülmeyecek kadar kısalmış,incelmiş ve renksiz hale gelmiş durumdadır.Ardından gelen kullanımla kıl üretiminin tamamen sonlanması beklenmektedir.

  EPILIXIR Özellikleri ve Avantajları
  -Epilixir tamamen bitkisel kökenli bir üründür.
  -Çözücü olarak kullanılan sıvılar,raf ömrü kazandırmak için eklenen stabilizatörler yine doğal kökenli olup hiçbir şekilde kimyasal içermemekte,elde edildiği saflığıyla kullanıma sunulmaktadır.
  -Tam anlamıyla doğal bir ürün oluşundan dolayı yan etkisi yoktur,allerjik reaksiyona sebep olmaz.
  -Epilixir yağ içermez. Su bazlı bir üründür ve sürüldüğü anda kurur.Saatlerce kendinizi yağlı,yapış yapış hissetmez,rahatlıkla giyinip işe gidebilir,günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.
  -Epilixir kokusuzdur. Kullanılan bitkilerden gelen ham ot kokusu sürüldüğünde kaybolur ve kokudan kaynaklı rahatsızlık hissedilmez.
  -Epilixir üretildiği bitkilerin doğal rengine sahiptir.Ciltte renk değişikliğine sebep olmaz.
  -Epilixir batık kıl oluşumuna sebep olmaz hatta içeriğindeki bitkiler sayesinde cildi sağlıklı bir şekilde soyarak varolan batık kıl sorununun çözümüne yardımcı olur.
  -Epilixir’in kıllar üzerine etkisi yaş,cinsiyet,uygulama bölgesi gibi etkenlerden bağımsızdır.
  Kıllanmanın temelinde hormonal bozukluk oluşu seans sayısını arttırabilir ancak beklenen sonucun alınmasına engel değildir.Profilinde hormonal bozukluk olan kullanıcıların doktor kontrolünde hormon tedavilerini almaları kıllardan kurtulmaktan önce sağlıkları açısından şiddetle önerilir.
  -Epilixir kıllardan kurtulmanın en ekonomik yoludur.Sadece bir damlası avuç ayası büyüklüğündeki bir alan için yeterlidir.100 ml Epilixir ortalama boy ve kiloda bir bayana klasik yarım bacak,bikini,koltukaltı seansları için en az 8-10 seans yeterlidir.
  -Epilixir kullanımı kolay bir üründür.Evinizin mahremi ve konforunda kendi kendine uygulama kolaylığı sağlar.
  -Epilixir kıllardan kurtulmanın en acısız yoludur.Epilasyon sırasında doğal olarak duyulan acı dışında acı hissine sebep olmaz aksine her seansta kıl kökü daha da zayıflayıp küçüldüğünden acı hissi de ortadan kalkmaktadır.

  EPILIXIR Nasıl Kullanılır ?
  Epilixir ile sonuç almakta anahtar nokta kıl köküne ulaşmasıdır.Epilasyon sırasında kırılma olması halinde Epilixir kıl köküne ulaşamayacağından doğal olarak etki edemez.Bu sebeple epilasyon aşamasında çok titiz davranılmalı,mümkün olduğu kadar iyi temizlenilmelidir.Unutulmamalıdır ki ne kadar kıl kökünden temizlenirse o kadar başarılı sonuç alınacaktır.

  Bu işlem her kullanımda solusyona ait bazların tamamından yararlanmanız açısından çok önemlidir.

  - Epilixir uygulamasında en ideal kabul edilen epilasyon yöntemi epilatörle temizlenilmesidir. Ardından cilde su dahil hiçbir şey değmeden açılmış durumda olan kıl köklerine hemen Epilixir uygulanabilir ki bu maksimum etkiye ulaşmakta çok önemlidir.
  - Epilatör kullanımının mümkün olmadığı durumlarda ilk tercih klasik şeker ağda olmalıdır.Şeker ağda kullanıldıysa hemen ardından dayanılabilir sıcaklıkta bol suyla bölgenin yıkanması gerekir.Bu şekilde kıl köklerini bloke edebilecek ağda kalıntıları uzaklaştırılmış olur ve ardından Epilixir kullanılır.
  - Sir ağda,epilasyon sonrasında yağ sürülmesi gerektirdiği ve ciltte doku kaybına sebep olabildiği için önerilmemektedir.Uygulamada sir ağda sonrası kullananlar beklenen sonuçlara ulaştığını bildirmişse de başka alternatif olmadığı durumlar dışında önerilmemektedir.

  Epilixir uygun yöntemle temizlenen bölgeye kıl çıkış yönünün tersine sürülür ve kuruması beklenir.Masaj ve/veya ısı yüzey uygulaması etkisini güçlendirecektir.Epilasyonu takip eden ilk 24 saat içerisinde toplam üç uygulama ile seans tamamlanmış olur. İkinci-üçüncü gün uygulamaları etkisinin artması ve daha kısa sürede ortaya çıkması açısından anlamlı bulunmamakla birlikte kişisel tercihe bırakılmıştır,tercih edilmesi halinde takip eden günlerdeki uygulamaların sağlık açısından sakıncası yoktur.

  Epilixir kullanıldığından itibaren bir hafta süre için nemlendirici krem, losyon, koltukaltı deo, roll-on kullanılmaması önerilir. Tüm bunlar lanolin, vazelin, yağlar vb. gibi kıl kökünü güçlendirmesi muhtemel içeriğinden dolayı bir süre için uzak durulmasında fayda görülen ürünlerdir. Ciltte hem Epilixir’in özelliğinden hem de nemlendirici kullanılmamasından kaynaklı kuruluk hissedilebilir,pullanma görülebilir;bu normaldir.Ölü derinin uzaklaştırılması için peeling hatta daha da iyisi ve sağlıklısı kese önerilir.

  Seans aralıkları normalde takip ettiğiniz sürelerde olmalıdır.Genel bir öneri olarak en geç üç haftada bir uygulama idealdir.Bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta kıllar azalmaya incelmeye başladığında seans aralıklarının uzatılmamasıdır.Bu en çok yapılan yanlıştır ve sonucu geciktirir.En azından ilk on seans boyunca belli seans aralıklarının takip edilmesi istenen sonuç için şarttır.Sonrasında ise seans aralıklarını dilediğinizce uzatabilirsiniz.Bu sürece ulaştığınızda göremediğiniz için temizleyemediğiniz kılların varlığı sorun değil keyif olacaktır…

  EPILIXIR Kesin Çözüm müdür ?
  EpilixirVücutta dudaklar, el ayası, ayak tabanı, kulak kepçesinin arka yüzü,göbek deliği ve doku kaybı sonrası oluşmus scar tissue denen kabuk atmış deri dışındaki tüm cilt dokusu kıl üretme yeteneğindedir.Kılları kökten bitirmeye yönelik teşebbüsler yeni kıl oluşumunu tetiklemektedir çünki kıl vücudun toksin atmada kullandığı yollardan biridir ve vücut bu savunma mekanizmasını kaybetmemeye çalışır. Buna karşın Epilixir kıl köklerine kuvvetli etkili doğal bir ürün olduğu için nihayetinde kıllardan tamamen kurtulmak olasıdır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte beş-altı seans sonrası kıllar seffaf, çok ince neredeyse gözle görülemez dereceye vardıkları için estetik sorun olmaktan çıkacaktır.

  EPILIXIR Kullanımı Sonrası Yeniden Kıllanma Olur mu ?
  Epilixir kullanımı ile elde edilen sonuç kalıcıdır. Kıl kökleri sağlığını tamamen yitirdiğinde yeniden kıl üretemez dolayısıyla yeniden kıllanma olası değildir. Ölmüş olan bir kıl folikülü bir daha asla kıl üretemez.Buna kellik en iyi örnektir; ancak başka bölgelerden taşınan canlı foliküller ile saç ekimi dışında yeni saç çıkması imkansızdır.

  Epilixir bikini bölgesinde çok hızlı sonuç vermektedir.Brezillian wax,pubic wax gibi özel tercihi olanların ilk seanstan itibaren epilasyonunu bu şekilde yapıp Epilixir kullanması önerilir.

  Kaynak :hollyherbs.com
   
 4. Murat

  Murat Yönetici

  Kıldan Tüyden işler diye bir tabir vardır, işte tamda yeri.. Tüylerle uğraşmak gerçekten zor iş.
   
 5. M

  Misafir Misafir

  nedir o krem mi ? daha kalın çıkartır mı ? çabuk çıkartır mı ? koluma kullanabilir miyim?
   
 6. i

  irem Yeni Üye

  Kullanıp memnun kalan varsa yazsın ona göre kullanmak istiyorum
   
 7. M

  Misafir Misafir

  inanmayın arkadaslar kökten almıyor, normal tüy dökücü üsten alıyor jilet gibi yani zaten işe yar birşey olsa eczanede yada markette satılır alo 175 tüketici arayıp bu sitleri şikayet edelim.
   
 8. M

  Misafir Misafir

  kullanan varmı arkadaslar bu kremi bilgi verirseniz sewinirim :rolleyes:
   
 9. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Bende bu konu ile ilgili yeni yeni bilgileniyorum guzel bilgiler var ;)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş