1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tuvalet Eğitiminde Temizlik Kuralları

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Tuvalet eğitim süreci sadece bu alışkanlığın kazandırıldığı bir süreç değildir. Bu dönemde aynı zamanda temizlik kuralları da öğretilerek bu eğitim tam anlamı ile tamamlanmalıdır. Temizlik kurallarının eksik kaldığı bir tuvalet eğitimi tam verilmemiş demektir.

  Tuvalet eğitimini verirken tuvaletini yapan çocuğunuza makat bölgesini nasıl temizleyeceğini öğretmeniz gerekmektedir. Çocuğunuza bunu öğretirken ilk olarak oyuncak bebekte deneme yapabilir; ya da lazımlığa oturulduğu zaman makattan geriye doğru temizleme işleminin nasıl gerçekleştirileceğinin öğretilmesi gerekir. Bu çocuğunuzun enfeksiyon kapma riskini de en aza indirecektir. Makat bölgesi temizleme işlemini gerçekleştirirken yaralanma ya da tahriş oluşumuna sebep olabilecek etmenleri de yok etmek gerekmektedir. Bunun için yumuşak işlem yapma becerisini öğretmeniz yeterli olacaktır.

  Her tuvalet ardından el temizleme alışkanlığı edinmenizde tuvalet eğitiminin olmazsa olmazları arasında yer almalıdır. Aynı zamanda kullanılan lazımlık ya da tuvaletin de temiz olması hususuna dikkat edilmelidir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş