1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tutumlu Olmanın Yolları Neler

Konu, 'Sosyal Konular' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Sosyal hayatının zorlaşması ve tüketim toplumu olmak yolunda büyük aşama kaydeden milletler Dünya'da tutumlu olmanın ne demek olduğunu unutmuş ve kazançlarını heba etmek üzereler.

  Bu zor dönemde nasıl tutumlu olabilirim? Öncelikle lüksten kaçmak ve ihtiyaç dairesinde yaşamak gerekiyor. Mesela? Büyük şehirler de yaşayanlar ulaşım olarak metro, otobüs, dolmuş gibi toplu taşıma araçlarına yönelerek bu işe başlayabilirler. Tutumlu olmanın bir yolu da elektronik hastalığından kurtulmak akıllı telefon, akıllı televizyon ipad vs gibi şeylerin peşine düşmemek.. Daha sonrasın da evde yemek yeme aile içinde yemekler yemeye özen göstermeliyiz.
  [​IMG]
  Sigara, alkol gibi hep cebe hem sağlığa zarar şeylerden uzak durmak, gereksiz enerji kullanımın önüne geçmekle sanırım tutumlu olmak konusunda bir hayli yol almış oluruz. Son olarak moda çılğınlığı denen şeyden uzak durup keyfimize bakabiliriz.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş