1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Türkiye'deki Zehirli Yılan Türleri Nelerdir?

Konu, 'Hayvanlar Alemi' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  7 Bölgeye ayrılan ülkemizde görülen zehirli yılan türleri hakkında kısa bilgi veren konu, sizlere bu zehirli yılanlar ve türlerini tanımak için yardımcı olacaktır.

  Dünyada olduğu gibi, ülkemiz'de bulunan yılanların zehirleri bir insanı rahatlıkla öldürecek kadar güçlü değildir, ancak yılan sokması canınızı oldukça acıtabilir ve ciddi yaralanmalara neden olabilir bu bakımdan çok dikkatli olunması ve yılanların türlerinin bilinmesi gerekmektedir.
  [​IMG]
  Koca Engerek Viperidae familyasından gelen bir engerek türüdür.yılanın sırt bölgesinde gri ye benzeyen koyu benekler bulunmaktadır.bazen de belirsiz benekler vardır görülmeyebilir.

  Çukurbaşlı Yılan başının üzerinde gözleri boynuna doğru bir çukurluk bulunmaktadır. Boyu 2metre ye kadar ulaşabilir ayrıca sırtları grimsi ve yeşilimsi bir renktedir lekesiz gri noktaları bulunmaktadır.

  Koca Engerek Yılanın Genel Özellikleri: Sırt bölgesinin rengi genel olarak grimsi kahverengi ve bu rengin tonlarında olur. Sırtta bazı yerlerde birleşik koyumsu benekler bulunmaktadır.Saldırgan yılan türü değillerdir kendilerini korumak için insanlara saldırırlar.

  Şeritli Engerek yılanının Sırt bölgesi genel olarak kül renginde ya da grimsi kahverengi renklerdedir. Sırtta, baştan kuyruğa kadar uzanan siyah ya da koyu kahverengi büyük benekler bulunur.Bu yılanların sırtlarındaki benekler bazen birleşip baklava desenli, dalgalı ya da zikzaklı bir şerit oluşturmaktadırlar.

  Mısır Kobrası neredeyse tüm vücudu siyah renkte bir yılan türüdür.Zehirli olan bu hayvanın zehir dişleri çenesinin ön kısmında bulunur.

  Kör Yılan Solucana benzeyen bir yılan türüdür gözleri görmediğinden köreldiğinden adına kör yılan denmektedir.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Daha önce turkce isimlerini duymamistim bu yilanlarin, elden geldigi kadar uzak durmak gerekir yilanlardan hic haz etmem.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş