1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Türkiyede Granit Madeni Nerede Çıkartılır ?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında NeFeS tarafından paylaşıldı.

 1. N

  NeFeS Yeni Üye

  Türkiyede Nereden Granit Çıkartılır ? ,
  Granit Madeni Olan Şehirlerimiz ,


  Kütahya ilinde bulunan Murat Dağı, doğasının eşsiz güzelliğinin yanı sıra dağın zirvesine yakın noktada bulunan maden ocağında çıkan granit madeni ile de adından söz ettiriyor. Maden Ocağını işleten ZM Madencilik, Murat Dağı'nda çıkan granit madeni taşının bir eşinin daha olmadığını söyledi.

  Kütahyanın Altıntaş kazasında madencilik işi ile uğraşan ve ZM Madencilik firması sahibi Zeynel Kazancı, Murat Dağında bulunan Maden Ocağında çıkardıkları granit taşının bir eşinin daha olmadığını, işlettikleri ocakta çıkardıkları granit madeninin kalitesinin oldukça yüksek olduğunu söyledi.

  Murat Dağının eşsiz doğasının yanı sıra maden cevheri de barındırdığını kaydeden Maden Ocağı İşletmecisi Zeynel Kazancı, "10 yıllığına işletme hakkını aldığım maden ocağında eşine az rastlanan siyah ve yeşil damarlı granit madeni çıkarıyoruz" dedi.

  2312 rakımlı olan Murat Dağının zirvesine yakın noktada bulunan İnce Çayır üstünde bulunan Maden Ocağında çıkardıkları granit taşlarını Hollanda, Almanya, Amerika, Çin, İtalya gibi ülkelere ihraç ettiklerini anlatan Kazancı, çıkardıkları madeni en kısa sürede kuracakları tesis ile işleteceklerini, bölgede istihdama yönelik de bir potansiyel oluşturacaklarını sözlerine ekledi.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Murat dağı granit üretimi açısından çok önemli. Türkiye'de bir kaç yer daha vardı sanırım?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş