1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tupperware kadınların ellerinde yükseldi!

Konu, 'Yararlı Bilgiler' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Tupperware'in ürünlerini pazarlayan toplam 12 bin 500 Türk kadını, şirketin Türkiye bölümünü Avrupa'daki Tupperware'ler arasında 5 yılda 30'unculuktan 8'inciliğe taşıdı

  [​IMG]

  TUĞBA BOZKURT


  Tupperware Türkiye Genel Müdürü Aydın Yılmaz, "çalışkan ev hanımları sayesinde" Avrupa'daki Tupperware'ler içinde 5 yılda 30'uncu sıradan sekizinciliğe yükseldiklerini açıkladı. Saklama ve servis kabı üreticisi Tupperware'in doğrudan satış yöntemiyle çalışan bir şirket olduğunu hatırlatan Yılmaz şunları söyledi:
  "Rusya'dan sonra dünyanın en hızlı büyüyen ikinci pazarıyız. Çin, Polonya ve Çek Cumhuriyeti'nden daha hızlı büyüyoruz. Bundan 5 sene önce Avrupa'da 30'uncu sıradayken, şimdi sekizinci sıradayız" dedi.
  Türkiye'de 1996'dan beri faaliyet gösterdiklerini, satış elemanlarının hemen hepsinin kadınlardan oluştuğunu belirten Yılmaz şöyle konuştu:
  "Anadolu'da ev işleri yapıp örgü ören, öğleden sonra komşusuna kahve içmeye giden bir kadın, satış elemanı olduktan üç sene sonra vergi rekortmenleri arasına girdi."
  Ev işlerinden arta kalan zamanlarında TV başında vakit tüketen ev hanımlarının meslek sahibi olarak yeni bir hayata başladıklarını ifade eden Yılmaz, daha sonra şu bilgileri verdi:
  "Başarılı elemanlar, takdir gezileriyle pek çok ülkeye gidebilme, Türkiye'yi gezebilme şansını yakalıyor. Temsilcilerimizin cirosu, orta ölçekli bir firmanınkinden çok daha fazla."
  İstanbul, Ankara, İzmir, ve Antalya'nın yanı sıra Zonguldak, Çorlu, Denizli, Balıkesir'de de ekipleri olduğunu kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu:
  "Satışlarımız bir yılda yüzde 46 arttı. Bu, satış temsilcilerimizin başarısı. İçlerinden biri çıkıyor ve ev toplantılarıyla satışları patlatıyor. Mesela Denizli'deki satışımız İzmir'e yakın."


  Hem sohbet, hem iş

  Tupperware çalışma koşulları hakkında bilgi veren Yılmaz, kültür olarak toplanma alışkanlığını mesleğe dönüştürdüklerini ve kadınlara işkolu yarattıklarını belirterek, şöyle devam etti:
  "Satış ekibine katılmak isteyen kadınlar, satış elemanı aracılığıyla organizasyona dahil ediliyor. Satış elemanları ev toplantılarına katılıp kendi iş çevrelerini oluşturuyor. Çalışma saatlerini ise kendileri belirliyor. Bir yandan kahvelerini yudumlarken, diğer yandan da ürünleri tanıtarak satış yapıyor. Satış elemanlarımız, üye kazandırdıkça prim alıyor. Ne kadar çok satış yapar ve üye kazandırırsa o kadar çok para kazanıyor."


  Hedef, 100 bin temsilci

  Türkiye'de 12 bin 500 kadının, Tupperware satış temsilcisi olarak çalıştığını kaydeden Yılmaz şöyle dedi:
  "Önümüzdeki 5 sene içinde satış elemanlarımızı vergi rekortmenleri arasına sokmayı, bilinirlilik oranını yüzde 50'nin üstüne yükseltmeyi, temsilci sayımızı 100 binin üstüne çıkarmayı planlıyoruz. Amacımız, 100 bin insanın hayatını değiştirmek."
  Bir süre Türkiye'ye gelen Tupperware CEO'su Rick Goings, Türkiye'nin Rusya'dan sonra ikinci pazar olmasının kadın satış elemanlarının başarısı olduğunu ve her yıl 100 milyona yakın kadının satış temsilcisi olmak için toplantılara katıldığını söylemişti.
   
 2. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Kesinlikle harika vede sağlıklı ürünleri mevcut görünüşte biraz pahalı gibi gözüksede kullanmaya başlayıpta memnun kalınca insanın gözüne bile gelmiyor hepinize tavsiye ederim ürünleri
   
 3. yosun

  yosun Süper Yönetici

  inş canım tavsiyene uyacağım tşkler paylaşım icin..
   
 4. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  rica ederim canımm
   
 5. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Tupper kullanıyorum ve çok memnunum.
   
 6. Nursena

  Nursena Admin

  Nehir Tappırları Ankara'da en çok satanlardan sanırım :)
   
 7. Murat

  Murat Yönetici

  Bu ürünleri birde erkeklere sorun bakalım, ev hanımları ürünleri eve yıgıyor sonrada fahiş fiyatlar bir kaba 50 tl veriyoruz..
   
 8. A

  Abdullah Yeni Üye

  Kesinlikle harika vede sağlıklı ürünleri mevcut görünüşte biraz pahalı sanırım...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş