1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tüp Bebek Tedavisi Kaç Gün Sürer?

Konu, 'Tüp Bebek' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Kısa tüp bebek tedavisi 15 gün, daha başarılı olan uzun tüp bebek tedavisi protokolleri ise 3 hafta kadar sürebilmektedir.
  Ancak uzun tedavi protokolü ile IVF tedavilerinde hamilelik oranları kısa tedavi protokollerinden %5 ila %8 daha yüksek gerçekleşmektedir.
  Tüp bebek tedavisinin kaç gün süreceği kişilere uygulanan yöntem ve aşamalara göre değişkenlik göstermektedir.
  Genel olarak 10 ila 15 gün arasında tedavi süreci değişkenlik gösterebilir. Tüp bebek tedavi süresince seçilmiş olan merkeze tedaviyi uygulayan doktorun belirlediği belli aralıklarla gelinmesi gerekir. Erkek hastanın sadece bir gün gelmesi yeterli olur.

  TEDAVİ SÜRESİNCE HASTANEDE YATMAYA GEREK VAR MIDIR?
  Hiçbir aşama ve tedavi hastanede yatmayı gerektirmemektedir. Tedavi uygulanan hasta doktorun belirlediği günlerde gelir ve işlem sonrası evine rahatlıkla gidebilir.

  TÜP BEBEK İÇİN SİGARA, ALKOL VE BESLENME
  Tüp bebek tedavisine başlamadan önce sigara ,alkol kullanımı bırakılmalıdır. Baba adayı eğer sigara kullanıyor ise tedaviye başlamadan en az 2 ay önce sigarayı bırakmalıdır. Aşırı kilolu adayların tedaviye başlamadan önce fazla kilolarından kurtulmaları gerekmektedir. Aşırı kilo tedaviyi olumsuz yönde etkiler ve başarı oranlarında düşüş yaşanmaktadır. Bu husus sadece tüp bebek tedavisi ile sınırlı değildir. Çocuk sahibi olamıyor ve tedavi olmayı düşünüyorsanız mutlaka tedaviye başlamadan 3 ay önce sigara, alkol ve benzeri maddelerden uzak durmaya başlamalısınız.

  TÜP BEBEK TEDAVİSİ NEDEN İPTAL EDİLİR?
  Tüp bebek tedavisi başladıktan sonra yeteri kadar yumurtalıklardan cevap alınamaz ise tedavi doktor tarafından iptal edilebilir. Aynı zamanda baba adayında yeterli ve hareketli sperm bulunamazsa ve döllenme gerçekleşmemişse tedavi iptal edilebilmektedir.

  JİNEKOLOJİK PROBLEMLER VE TÜP BEBEK BAŞARI ORANI
  Eğer tüplerde şişlik meydana gelmiş ise tedaviye başlamadan önce tüplerin çıkarılması gerekir. Eğer çıkarılamıyor ise rahim ve tüplerin ilişkileri kesilmelidir. Tüplere uygulanan çıkarma işlemi gebelik oranlarında artış sağlamaktadır ve kişiyi dış gebeliğe karşı korumaktadır. Eğer anne adayında çikolata kisti saptanmış ise laparoskopik işlemler ile çıkarılması gerekmektedir. Ancak kistin boyotu 4 cm den az ise çıkarılmasına gerek duyulmaz. Tüp bebek tedavisine başlamadan 1 cm’den daha büyük olan kistlerin aspire edilmesi gerekir. Polikistik yumurtalık oluşumu tüp bebek tedavilerinde olumlu bir hastalık olabileceği için polikistik yumurtalık hastalığı bulunan kadınların tüp bebek için başarı oranları diğerlerine göre daha yüksektir.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Eh okadarda cok uzun surmuyormus.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş