1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tuğba Özay Biyografi-Tuğba Özay kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Doğum tarihi 10 Şubat 1978 Doğum yeri Türkiye Mesleği Model Sunucu Tuğba Özay Türkiye'nin en tanınmış manken ve modellerindendir. Kariyeri bütün canlılığı ile halen sürmektedir. Ayrıca 1995 Miss Model of the World dünya güzellik yarışmasında ikinci seçilmiştir.

  Tuğba Özay 10 Şubat 1978'de İstanbul'da doğmuştur. Ödüller kazanmış bir ders kitapları yazarı ve aynı zamanda şair olan babası Trabzon öğretmen olan annesi Antalya kökenlidir.

  Ortaöğrenimini Fenerbahçe Lisesi'nde yapmışdaha sonra Haliç Üniversitesi Konservatuvar ve Tiyatro Bölümüne kaydolmuştur.

  Başlangıçta yelkencilik ve yüzme spor dallarına ağırlık vermiş sonradan Fenerbahçe voleybol as takımında 5 yıl voleybol oynamıştır. Ayrıca motorsiklet tutkusu ile tanınır.

  Menkenliğe 1994'de bir Vakko defilesi ile başlamıştır. Aynı "Sonradan Görmeler" televizyon dizisinde bir yüzme hocası rolü oynamıştır.

  1995'de Miss Model of Turkey seçilmiş ancak yine de aynı yıl Avrupa Yılın Manken-Modeli seçilmiştir.

  1996 sonrası kariyerinin temel taşları şu şekilde sıralanabilir:1997'de Mahsun Kırmızıgül ile "Hemşerim" TV dizisinde oynamış "Aynalı Tahir" TV dizisinde bir yardımcı rol üstlenmştir.
  1998'de bir özel TV kanalında otomobil dünyası temalı bir program sunmuştur.
  1999'de "Çiçek Taksi" TV dizisinde oynamıştır.
  Sonraki yıllarda "Yapayalnız" ve "Bizim Otel" gibi TV dizilerinde önemli roller almıştır.
  Mehmet Ali Erbil ile Çarkıfelek programını sunması kariyerinde belirleyici bir aşama olmuştur.
  2001 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde en iyi manken-model seçilmiştir.
  Ferhan Şensoy'un sahneye koyduğu "Dün Gece Ormanda Çok Komik Birşey Oldu" oyunu ile öğrencilik yıllarının aşkı tiyatroya dönüş yapmıştır.
  Tuğba Özay hareketli özel hayatı ile de Türk magazin basınının gözdeleri arasında yer almaktadır
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  mankenlik dsışında hiç bir konuda ortalama bir insandan daha iyi olmaması nedeniyle şımarık tavırlarla gündemde kalmaya çalışan kadın. üstelik çirkin ve itici bir kadın olmasına rağmen. bu ne hırs, bence cok zorlamaması lazım kadın.
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş