1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Truff'un Yapımı

Konu, 'Sarma ve Dolma Yemekleri' kısmında !pek tarafından paylaşıldı.

1. !pek

!pek Admin

Malzemeler
    *150 gram sütlü çikolata
    *150 gram bitter damla çikolata
    *150 gram krema
    *1 çimdik karabiber *Kakao(İsteğe bağlı)
    *Toz Hindistan cevizi Yapılışı Hem misafirleriniz hem de kendiniz için lezzetli, pratik ve görüntüsüyle oldukça şeker Truff’ lar yapmak ister misiniz? Mutfakta çok uzun zaman geçirmek istemeyen bayanlar için pratik Truff tarifi. Ülker bitter damla çikolata ve Ülker bol sütlü çikolata yı tencerede ısıtmış olduğum kremanın içine atıp, eritiyorum. (Size tavsiyem çikolataları önceden daha küçük parçalar haline getirmeniz daha kolay erimelerini sağlar.) Ardından malzemelerimi karıştırıp, çikolataları eritiyorum. İçine ufak bi çimdik karabiber ilave ediyorum evet yanlış okumadınız karabiber : )… Malzemelerin hepsini blender yardımı ile birbirine karıştırdıktan sonra dolapta bekletmeye bırakıyorum. Bu arada uzun bi bekletme süresi olacaktır çünkü malzeme yi dolaptan aldıktan sonra elinizde kaymadan, yapışmadan yuvarlamanız gerekecektir. Ben hazırladığım malzemeyi dolaptan arada bir çıkarıp, karıştırıp kıvamını kontrol ettim. Yaklaşık 3 saat dolapta bıraktıktan sonra hazırlamış olduğum malzemelerim tam istediğim kıvama gelmişti ve avuç içinde yuvarlak topcuklar haline getirdim:) Ardından Toz Hindistan cevizine, kakao ya da tercihinize göre toz Antep fıstığıyla kaplayıp servise sunabilirsiniz.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş