1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tropik Hastalıklar Nelerdir?

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  İnsanların hayatını tehdit eden her sene değişen birçok hastalık ortaya çıkmaktadır. Bu hastalıklar arasında yer alan 7 tropikal hastalığı sizlerle paylaşmak istiyorum.

  *Sivri sinek ısırıklarıyla yayılan bir hastalık olarak bilinen sıtma ölümcül olabilmektedir. Fakat önüne geçilmesi imkansız değildir. Yurtdışına çıkmadan önce sıtma önleyici tabletleri kullanmaya başlayarak önlem almaya başlayabilirsiniz. Ayrıca sivrisinek ağları ve böcek savarlardan faydalanmakta da fayda görülmektedir. Sıtma olduğunuza dair şüpheleriniz varsa hemen bir doktora danışabilirsiniz.

  *Aşırı ishal, kusma, susuzluk ve kas krampları belirtileri ile baş gösteren ve Hindistan'da baş gösteren kolera tedavi edilmediği sürece ölümcül olabilmektedir. Risk altında ki bu ülkeye giderken bol su tüketiminde bulunmanız ve yanınızda yedek su bulundurmanız önemle tavsiye edilmektedir. Enfeksiyonlu gıda ya da sular ile bulaşan bu hastalığa karşı son derece dikkatli davranmanız önerilmektedir.

  *Sarılık ve yüksek ateş ile bulaşan bir hastalık olan sarıhumma bulaşıcı bir hastalık değildir. Sivrisineklerle yayıldığı düşünülen bu hastalığa maymunlar ve insanların yakalanabileceği bir hastalık olarak bilinmektedir.

  *Ateş belirtisi ile ortaya çıkan deng humması sivrisineklerle bulaşır. Yüksek ateş, baş ağrısı, gözlerde ağrı, kas ağrısı, kızarıklık gibi belirtilerle ortaya çıkan bu rahatsızlıkta karaciğerde büyüme gibi dolaşım sorunları oluşabilmektedir. Sivrisineklere karşı önlem almanızın yanı sıra aynı zamanda belirtilerle karşılaşıyorsanız bir hekime mutlaka danışın.

  *Enfeksiyonlu suların içilmesi ile bulaşan bir hastalık olan şistozomiyaz parazit kaynaklı bir hastalık olarak bilinmektedir.İdrar ya da dışkıda kan ile belirlenen bu hastalık Afrika, Latin Amerika, Karayipler, Orta Doğu, Güney Doğu Asya'da görülen rahatsızlık olarak bilinmektedir. Şişe su tüketimleri ile hastalık engellenebilmektedir.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Geçmiş yıllarda tıp bu kadar gelişmiş değildi ve bu tür hastalıklar ölüme bir anda yol açabiliyordu.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş