1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Trinidad Tobago Tarihi Hakkında Bilgi

Konu, 'Ülkeler' kısmında Mahmut Hoca tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mahmut Hoca Yeni Üye

  Trinidad Tobago Tarihi
  Trinidad Tobago Tarihçesi

  Trinidad Tobago Tarihi Hakkında Bilgi
  [​IMG]
  Trinidad ve Tobago, Karayipler'de yer alan, Trinidad ve Tobago adlı iki farklı adadan oluşan bir ülkedir. Ülkenin para birimi Trinidad ve Tobago dolarıdır.

  Trinidad ve Tobago Hem orijinal yerleşip Kızılderilileri Güney Amerika kökenli. Trinidad ilk olarak Karayip erken-yerleşen parçası yaparak, en az 7000 yıl önce tarım öncesi Arkaik insanlar tarafından kurulmuştur. Seramik kullanan çiftçilerle M.Ö. 250 civarında Trinidad yerleşen ve daha sonra daha yukarı taşındı Küçük Antil zinciri . Zamanında Avrupa temas, Trinidad Çeşitli tarafından işgal edildi Arawakan Nepoya ve Suppoya ve dahil konuşan gruplar Cariban Tobago tarafından işgal edildi ise, bu Yao gibi konuşan gruplar Adası Caribs ve Galibi .
  Içinde Pigeon Point Tobago , ülkedeki en önemli turistik kentlerinden biridir

  Christopher Columbus Temmuz 1498 31 Trinidad adası karşılaştı. Antonio de Sedeño , Trinidad fetih adada bir İspanyol askerin niyet, Orinoco kontrol aracı olarak 1530s erkeklerin küçük bir ordu ile güneybatısında sahiline ve bastırmak Warao.Sedeno ve adamları birçok kez yerli Carib Hintliler savaşmış ve daha sonra bir kale inşa etti. Cacique Wannawanare (Guanaguanare) 1592 yılında Domingo de Vera e Ibargüen için St Joseph alanda tanınan ve ardından adanın başka bir bölümüne çekildi.

  1700 yılında, Trinidad için bir ada eyaleti olarak aitti Yeni İspanya'nın genel valiliği Orta Amerika, bugünkü Meksika ve Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri ile birlikte. Ancak, bu dönemde Trinidad ile birkaç İspanyollar tarafından doldurulur, yine çoğu orman oldu köle ve birkaç bin Kızılderilileri kendi avuç (Besson, 2000). Trinidad İspanyolca kolonizasyonu zayıf kaldı.

  1797 yılında, General Sir Ralph Abercromby ve onun filosu Bocas aracılığıyla yelken ve kıyıları açıklarında demirlemiş Chaguaramas . İspanyol Vali Chacon mücadele vermeden teslim etmeye karar verdi.

  Onlar genç bir ulus için başlangıçta ikinci büyük nüfusa gruplaşma ne olduğunu ekledi ve emeğe daha önce azgelişmiş plantasyon toprakları geliştirdi. Senet sözleşme Hugh Tinker dahil olmak üzere tarihçiler köleliğin yeni bir sistem desek, öyle ki, sömürücü idi. Kişiler. Hindistan'ın dönüş geçişi garanti altına alındı sonra, bir günlük ücret (20. yüzyılın başlarında 25 sent) ile beş yıllık bir dönem için sözleşme yapıldı zorlayıcı araçları genellikle Ancak, işçi elde etmek için kullanılan ve indentureship sözleşmeleri kısa süre sonra yetiştiricilerinin onlar çok erken emeklerinin kaybederken şikayet sonra 10 yıla kadar uzatılabilir.

  Dönüş geçit yerine, İngiliz yetkililer kısa sürede çözüme teşvik etmek için toprak teklif bölümlerini başladı. Ancak, arazi hibe aldınız insanların sayısı belli değildir.

  Bu sömürgeci mücadeleler sonucunda, Kızılderili İspanyolca, Fransızca ve İngilizce yer isimleri ülkedeki tüm yaygındır. Afrikalı köleler ve Çin , Hint , Afrika ve ücretsiz sözleşmeli işçi , yanı sıra Portekiz Madeira, işgücü arz geldi on dokuzuncu ve yirminci yüzyılın başlarında. Göçleri Barbados ve diğer Küçük Antiller, Venezuela , Suriye ve Lübnan da ülkenin makyaj etnik etkiledi.
   
 2. M

  Maide Yeni Üye

  Adını bile yeni duyduğum bir yer
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş