1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Travazol krem ne için kullanılır

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kayıtsız Üye Misafir

  Elimde travazol krem var vede ne için kullanıldığını bilmiyorum ne yapabilirim ?
   
 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  İlaç Formülü

  İzokonazol nitrat 1 %, Diflukortolon valerat 0.1 %

  İlacın Endikasyonları - Kullanılması Gereken Durumlar

  Şiddetli iltihabi veya ekzematöz reaksiyonlarla seyreden derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının (örn. ayak parmakları arası, ellerde, kasık ve genital alanlarda) başlangıç ve ara tedavisi için uygundur.

  İlacın Kontrendikasyonları - Kullanılmaması Gereken Durumlar

  Tedavi alanında tüberkülotik veya lüetik süreçler bulunduğunda; virozlarda (örn. vaccina, varicella, zoster) kontrendikedir.

  Uyarılar

  Genel bir ilke olarak gebeliğin ilk aç ayında, kortikoid içeren lokal terapötikler büyük miktarlarda ya da uzun süre kullanılmamalıdır. Kadında gebelik veya emzirme döneminde uzun süre ve geniş alanlarda uygulandığında, yenidoğanlarda da bazı yan etkilerin oluşması (örn. gebeliğin son haftalarındaki uygulamalar sonucunda böbreküstü bezi fonksiyon bozuklukları) mümkündür.

  Gram-negatif bakterilerin neden olduğu mikst enfeksiyonlarda ayrıca spesifik bir tedavi gerekebilir. Perioral dermatit ve rosacea’nın tedavisi için uygun değildir.

  İlacın Yan Etkileri

  Genelde çok iyi tolere edilir. Nadir olgularda lokal tahriş veya allerjik reaksiyonlar görülebilir. Geniş alanlara (vücut yüzeyinin %10′u ve fazlası) ve/veya uzun süreli (4 haftadan uzun) uygulamalarda deride atrofi, teleangiektaziler, striae, akne formunda belirtiler, perioral dermatit, hipertrikoz ve kortikoidin rezorbsiyonuna bağlı olarak sistemik etkiler ortaya çıkabilir.

  İlacın Kullanılışı ve Dozu

  Derinin mantar enfeksiyonlarında günde 1-2 kez enfekte bölgeyi tamamen örtecek şekilde topikal olarak uygulanır. Uygulamaya genellikle 2 hafta devam edilir.
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Mantar etkisi görüldügünde tercih edilen bir ilaç.
   
 4. M

  Misafir Misafir

  bnde ilişkiden sonra kanama oldu ve acı kaşıntı oluyo bu travazolu kullansam faydası olurmu
   
 5. y

  yarargecer Misafir

  :))) bende kullandım.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Haziran 2014
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş