1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Travazol krem 15 gr

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında bluesim tarafından paylaşıldı.

 1. b

  bluesim Yeni Üye


   
 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  FORMÜLÜ

  İzokonazol nitrat 1 %, Diflukortolon valerat 0.1 %

  ENDİKASYONLARI

  Şiddetli iltihabi veya ekzematöz reaksiyonlarla seyreden derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının (örn. ayak parmakları arası, ellerde, kasık ve genital alanlarda) başlangıç ve ara tedavisi için uygundur.

  KONTRENDİKASYONLARI

  Tedavi alanında tüberkülotik veya lüetik süreçler bulunduğunda; virozlarda (örn. vaccina, varicella, zoster) kontrendikedir.

  UYARILAR

  Genel bir ilke olarak gebeliğin ilk aç ayında, kortikoid içeren lokal terapötikler büyük miktarlarda ya da uzun süre kullanılmamalıdır. Kadında gebelik veya emzirme döneminde uzun süre ve geniş alanlarda uygulandığında, yenidoğanlarda da bazı yan etkilerin oluşması (örn. gebeliğin son haftalarındaki uygulamalar sonucunda böbreküstü bezi fonksiyon bozuklukları) mümkündür. Gram-negatif bakterilerin neden olduğu mikst enfeksiyonlarda ayrıca spesifik bir tedavi gerekebilir. Perioral dermatit ve rosacea'nın tedavisi için uygun değildir.

  YAN ETKİLER

  Genelde çok iyi tolere edilir. Nadir olgularda lokal tahriş veya allerjik reaksiyonlar görülebilir. Geniş alanlara (vücut yüzeyinin %10'u ve fazlası) ve/veya uzun süreli (4 haftadan uzun) uygulamalarda deride atrofi, teleangiektaziler, striae, akne formunda belirtiler, perioral dermatit, hipertrikoz ve kortikoidin rezorbsiyonuna bağlı olarak sistemik etkiler ortaya çıkabilir.

  KULLANIM ŞEKLİ & DOZU
  Derinin mantar enfeksiyonlarında günde 1-2 kez enfekte bölgeyi tamamen örtecek şekilde topikal olarak uygulanır. Uygulamaya genellikle 2 hafta devam edilir
   
 3. n

  nehirim Yeni Üye

  travazol krem ne için kullanılır sorumun cevabını aldım teşekkürler canımm
   
 4. Murat

  Murat Yönetici

  Peki lokalde hangi alerjik durumlara sebebiyet verir?
   
 5. M

  Misafir Misafir

  1 yaşındaki bebeklerde kullanılır mı?
   
 6. r

  rambo Misafir

  bebeklerde kullanılıyor
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş