1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Trafikte Cam Filmi Yaptırmak Yasak mı?

Konu, 'Sosyal Konular' kısmında Seyyah tarafından paylaşıldı.

 1. S

  Seyyah Yeni Üye

  Trafikte Araçlara Cam Filmi Çektirmek Yasaklandı mı?
  Otomobillere Cam Filmi Yaptırmak Yasak mı?

  Otomobillerde Camlar yasal olarak %70 geçirgenliğe sahip olmak zorundalar. ve kendi rengi dışında bir renk taşıyamazlar. yani film yasal olarak yasak. ama yasaklar da deliniyor. polis de önce arabaya, sonra plakasına ve en son içinde kim olduğuna bakarak davranıyor.
  [​IMG]
  Otomobillerde sıkça rastlanan bir konu olan cam filmi çeşitli nedenlerle yapılmaktadır. Bunlar güneş ışığından korunmak, otomobile spor bir görüntü sağlamak, VIP araçlarda içerinin gösterilmemesi gibi bir çok sebep sayılabilir.

  Gece yolculuklarında ışığın az olduğu zamanlarda cam filminin açık olması görüş açımızı olumlu yönde etkiler. Renkli bir cam istiyorsak profesyonel bir destek almamız şarttır. Ucuz ve sağlıksız ürünlerdende kaçınmamız gerektiğini unutulmamalı.

  Mevzuat hazırlanıp yürürlüğe girdiğinde, araçların arka camları ile arka yan camlarına cam filmi taktırmak serbest olacak. Konuya ilişkin Türk Standardları Enstitüsü (TSE) görevlendirilecek ve TSE, cam filmi uygulaması yapmak isteyen firmaların yeterliliklerini değerlendirip, bu firmaları yetkilendirecek.

  Böylece araç sürücüleri trafik kontrol noktasına ya da muayene istasyonuna giderken, cam filmlerini sökmek zorunda kalmayacak.Diğer yandan bu uygulama ile araçlarda enerji verimliliği sağlanmasının yanı sıra ülkenin cari açığına da pozitif katkı sağlanacak.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Zaten yasak komik, lüks araçlar fabrikadan cam filmli çıkıyor, ancak normal araçlarda gördüklerinde sorun oluyor.
   
 3. E

  Elif Dilara Yeni Üye

  yasak olması da çok normal zaten
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş