1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Trafik İşaretlerinin Yaşantımızdaki Önemi

Konu, 'Sözlük' kısmında ada tarafından paylaşıldı.

 1. a

  ada Yeni Üye

  Trafik İşaretlerinin Hayatımızdaki Önemi
  Trafik İşaretlerinin Önemi
  [​IMG]


  Trafik İşaretlerinin Hayatımızdaki Önemi
  Trafik işaretleri bizim için önemli olabilecek bu tür soruları doğru cevaplamamızı sağlarlar “Kırmızı ışık yandı, şimdi tüm araçlar duracak sağa sinyal veren araç birazdan yavaşlayacak ve ilerideki kavşaktan sağa dönecek gibi
  Bu işaretler sayesinde trafik ortamındaki belirsizlikten büyük ölçüde kurtulur, tehlikeli olabilecek durumlar için önceden önlem alabiliriz Trafik işaretlerine uymamak diğer sürücü ve yayaların tehlikeli durumlar için önlem almasını güçleştirebilir
  Trafik işaretleri, trafik ortamında bulunan sürücü, yaya ve yolcuların ortak dilidir Bu yüzden trafik işaretlerinden oluşan bu ortak dili doğru ve yerinde kullanmak trafik güvenliği açısından çok önemlidir.

  Trafik İşaretleri karayollarının bulvar,cadde ve sokaklarda uyarı amaçlı konulan önlem levhalarıdırTrafik işaretlerine uyulması ,trafik akışının güvenli bir şekilde akması ve yaralanma, can ve mal kaybının azalması açısından çok önemlidir Ülkemizde ve dünyada bu kurallara uyulmaması can ve mal kaybının artmasına neden olmaktadır.
   
 2. a

  açelya Yeni Üye

  Trafik işaretleri olmasaydı hayatımız çekilmez olurdu
   
 3. M

  Misafir Misafir

  oleeeey oleeey oley ole sampıyon ben ve BJK cool
   
 4. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Trafik isaretlerini bilmek ve benimsemek elbette hem suruculer hem yoldakiler icin gayet yararli ve guvenlik icin önemli bir unsurdur.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş