1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Toto Karaca Biyografi-Toto Karaca Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Toto Karaca ( 1912)- (1932) </B>

  KARACA Cem Karaca’nın annesidir. Toto’nun teyzesi Vartiter Felegyan da tiyatrocudur. 1960'da İstanbul Tiyatrosu'nun kurucuları arasında yer aldı.  Yazar Tevfik Yener işe taşımıştı. Mehmet bey ve Toto hanımla yıllar boyu tiyatronun havasını solumuştu. Mezarı Şişli Ermeni Mezarlığı’nda annesi Mari Hranuş Felekyan ile teyzesi Vartiter Felekyan’la birliktedir.

   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  ermeni asıllı türk opera ve tiyatro sanatçısı. gerçek adı irma felegyan'dı.
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  dünyanın en tatlı kadınlarından biridir. şener şen'in yasemin'inde* herhalde dünyanın hoş azeri dansını yapmıştır rahmetli.
   
 4. e

  elifffff Misafir

  Arkadaşlar bunun işinize yarayacaqını düşünüyorum Toto KARACA 912 yılında doqmuş opera ve tiyatro sanatçısıdır.Toto karaca küçük yaşlarda bale dersleri aldı.Müzikli oyunlarda 'İrma Toto adını kullanmaya dikkat etti.Türk tiyatro ve Sinemasının önemli karakter oyuncuları arasında sayılmaktadır.1930 lu yıllarda Ömer Aydının operetine geçti.Tiyatro sanatçısı Mehmet Karacanın eşi,Cem Karacanın annesidir.Toto Karaca 1922 yılında öldü... :) :) ödeviniz için alın size büyüqünüzden toto karaca...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş