1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Topuk Ağrılarında Neler Yapılabilir?

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  Topuk ağrısını çeken kişi bu ağrının ne denli zarar verici ve kişiyi rahatsız edici bir ağrı olduğunu bilir. Topuk ağrısı dayanılmaz ise mutlaka bir hekim kontrolünden geçmeniz gerekmektedir. Ağır yaralanma ve olağanüstü durumlarda cerrahi müdahale gerekirken topuk ağrısı hafif düzeyde ise ilaç kullanımı ile ağrı durumunda iyileşme gözlenebilir. Doktorlar hastalarına ortopedik tabanlık kullanımı tavsiyesinde bulunmaktadırlar; bu tabanlıklar sayesinde ağrıda azalma görülmektedir.

  Ayrıca;

  *Bir hafta süre ile ayakların dinlendirilmesi,

  *Rahat bir ayakkabı ve topukluk kullanılması,

  *Çok ağrılı durumlarda buz kompress uygulamasından yararlanmak,

  *Ayak ve ayak bileği güçlendirici egzersiz yapımları ile topuk ağrısı tedavi edilebilir.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Topuk agrisi zor agridir sadece topuklu ayakkabi giyen kizlar yasamaz erkeklerde yasiyabilir misal ayakkabilar rahat degilse vb vb.
   
 3. Ottoman

  Ottoman Bölüm Yöneticisi

  Bayanlar kendilerine eziyet etmekten zevk alıyorlar sanırım. Neden bu kadar topuklu ayakkabı girerler neden zorlarlar anlamam.
   
 4. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Sevdiklerinden veya rahat oldugundan degil ancak yalan yok guzel bir outfit ile topuklu ayakkabi super oluyor bazi bayanlarda. Ancak her bayan topuklu ayakkabi giyemez :p
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş