1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Toktamış Ateş kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Prof. Dr. Toktamış Ateş Biyografisi , Prof. Dr. Toktamış Ateş Hayatı ,


  Bir süredir ayağındaki yaralardan dolayı ameliyat olan ve ameliyat sonrası yoğun bakımda tedavi gören istanbul üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Toktamış Ateş 19.01.2013 gece saat 2.00 sularında organ yetmezliği sonucu hayata gözlerini kapadı. Kendisine Yüce Allah'tan Rahmet , ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.


  Peki Kimdi Toktamış Ateş ?

  [​IMG]

  1944 İstanbul doğumlu Toktamış Ateş, orta ögrenimini Avusturya Ortaokulu'nda, lise eğitimini de Vefa Lisesi'nde yaptı. 1967 yılında İstanbul Üniversitesi'nin İktisat Bölümü'nü bitirdikten sonra bu bölümün Siyasal Bilimler Kürsüsü'ne asistan olarak atandı. 1969'da "Kuruluş Dönemi Osmanlı Toplumunun Siyasal Yapısı" başlıklı çalışmasıyla doktor, 1974'de "Demokrasi Teorisi" başlıklı çalışmasıyla doçent, 1982'de de profesör oldu. İstanbul Üniversitesi'nin yanısıra, değişik kurumlarda ders verdi.

  Yine ders vermek için, çeşitli dönemlerde ABD (Iowa) ile Almanya'da (Berlin - Münih) bulundu. Günümüzde, İstanbul Üniversitesi'nin İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü başkanlığının yanısıra, kurucuları arasında yeraldığı Bilgi Üniversitesi'nde Yönetim Kurulu üyesidir. Yayınladığı kitap sayısı 30'u geçen Ateş, 10 yılı aşkın bir süre boyunca Cumhuriyet gazetesinde yazmıştır.
   
 2. S

  Sinel Yeni Üye

  Çok başarılı bir iktisat profesörüdür.
   
 3. N

  Nursultan Yeni Üye

  Toktamış Ateş'in eğitim hayatı çok başarılı geçmiştir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş