1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Toki Daire Satışları ve Fahiş Fiyatlar

Konu, 'Sosyal Konular' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Bildiğiniz gibi büyük şehirler ve küçük şehirlerde bir çok Toki projesi bulunmakta, özellikle Ankara'da yaşamakta olduğum için bu piyasayı yakından takip ediyorum. Kura ile verilen daireler 10.000 12.000 TL peşinat ile alındıktan sonra daireler teslim edilmeden 25.000 TL fiyatlar ile devir ediliyor. Zaten Toki bir hayli yüksek fiyatta ev vermekte, bunun üzerine bazı açıkgözlerin daireleri almaları ve fahiş fiyatlar ile devir etmeleri ayrı bir piyasa meydana getirmekte.

  TOKİ satışlarından en karlı çıkanlar bankalardan arta kalan daireleri bir şekilde hemen alanlar. Araştırmalarımızda gördük ki, bir çok dairenin sahibi başka şehirlerden dairelerinin yüzünü bile görmüş değiller. Hal böyle olunca dairelerin fiyatları yükseliyor.

  Dairelerin fiyatları nasıl manipülasyon ediliyor, dairelerin ücretlerini sahibinden ve emlak sitelerinde yüksek gösteren bazı kullanıcılar sahte hesap açarak uçuk rakamlar yazmakta diğer hesaplarından ise istenilen fiyatların yarı fiyatı yazılmakta, böyle olunca 12.000 TL peşinat verdikleri dairelere 50.000 TL yazan birini görünce bir başka kullanıcı 27.000 yazdığında 12.000 TL daire cazip görünüyor, Aslında ödemeler ile 15.000 tl olan daire 20 22.000 TL civarında satılması gerekirken zemin kat daireleri bile en az 27.000 TL den satmaları kolaylaşıyor.

  Şayet alıcıysanız paranızı cebinizde tutun ve sizde pusuya yatın ve bu tuzağa düşmeyin.
   
 2. s

  sudenaz Yeni Üye

  Çok hassas bir konuya değinmişsiniz, madem halkın yararına iş yapılıyor o zaman denetimli satış yapmaları ve takip etmeleri gerekiyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş