1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tırnaklarınızın Hastalığınızı Ele Verdikleri 7 işaret

Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Sağlık durumumuz ile ilgili olarak tırnaklarımızın bizim sağlığımızı tehdit edici rol oynadığını biliyor musunuz? İşte size bu yazımda tırnaklarınızda olabilecek hastalıklardan bahsetmek istiyorum.

  *Soluk tırnaklar: Tırnak etleriniz çok beyaz ise anemi rahatsızlığı ile karşı karşıyasınız demektir. Tırnak etlerinizde beyazlık probleminiz varsa tırnak altlarınızda soluk beyaz görünümündedir. Soluk renkli tırnaklarınız karaciğer ya da diyabet hastalığı gin-biş hastalıkların habercisi olarak bilinmektedir.

  *Tırnaklarda beyaz çizgiler: Tırnak üzerlerinde yatay beyaz çizgiler varsa protein eksikliği; böbrek ya da karaciğer rahatsızlığı gibi sağlık sorunlarınızın bulunması olası bir durumdur.

  *Mor tırnaklar: Eğer tırnaklarınızda morluklar varsa bu durum tırnaklarınızın hava almadığına işarettir. Öyleyse damar ya da solunum ile ilgili sağlık sorunları yaşıyorsunuz demektir.

  *Sararmış tırnaklar: Sarımsı olan kalın tırnaklar tırnaklarınızda mantar olduğunun bir göstergesidir. Tırnak altına yerleşen bu mantar enfeksiyonu kolay kolay ilaç ile iyileşme göstermemektedir.

  *Kolay kırılan ve ikiye bölünen tırnaklar: Tırnaklarınız en ufak bir dokunuş ile bile kırılır hale geldiyse tiroid hormonunuz çalışmıyor olabilir. Bu durum ile karşı karşıya kalmanız durumunda bir hekim kontrolünden geçmeniz gerekmektedir.

  *Tırnaklarda siyah çizgiler: Doktorlar tırnaklarda görülen siyah ya da koyu kahverengi dik çizgilerin cilt kanserine sebebiyet verdiğini söylemektedirler.

  *Tırnaklarda çukurlaşmalar:Tırnaklarda delikler ve çukurlaşmalar varsa bu durum sedef hastalığı işaretçisidir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş