1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tırnaklarımızdaki Beyazlık Sebepleri Nelerdir?

Konu, 'Cilt Hastalıkları' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Tırnak bakımı özellikle bayanların en çok dikkat ettikleri konular çerçevesinde yer almaktadır. Sizlere tırnaklarına özen gösteren biri olarak tırnak bakımınızı yaparken karşılaştığınız beyaz noktaların 5 temel sebebinden bahsetmek istiyorum.

  İşte tırnaklarımızın beyazlık sebepleri:

  Tırnaklardaki en büyük beyazlık sebebi vitamin eksikliğidir. Günlük almanız gereken kalsiyum miktarını almıyorsanız tırnaklarınızdaki beyazlıklar asla geçmez.

  Beyaz noktalar aynı zamanda kalitesiz kremlerden de kaynaklanabilmektedir. Elleriniz için kullandığınız ucuz kremler ve ojeler tırnaklarınızdaki en ufak beyaz noktaları bile gösterebilmektedir.

  Ev işlerinizi yaparken benim gibi eldiven kullanmıyorsanız vay halinize:); çünkü kimyasal maddelerde tırnaklarda beyaz nokta oluşumuna neden olan faktörler arasında yer almaktadır. Bu nedenle ev islerinizi yaparken mutlaka eldiven giymeniz gerekmektedir.

  Tırnaklarınızdaki beyaz noktalar aynı zamanda kaşıntı ile birlikte baş gösteriyorsa bu gibi durumlarda mutlaka doktora kontrol olmanız gerekmektedir. Çünkü bu beyaz noktalar mantar hastalığının habercisi olabilmektedir.

  Tırnak bakımını yaparken bu konuda yeterli bilgi sahibi olmanız gerekmektedir; çünkü tırnaklarınızdaki beyaz noktalar tırnak dokusuna verdiğiniz gereksiz hasarlardan da kaynaklanabilmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş