1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Önlenebilir?

Konu, 'Psikiyatri' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Tırnak yeme alışkanlığı adından da anlaşıldığı üzere bir alışkanlık olarak bilinmektedir. Alışkanlık olduğu için kişi bu alışkanlığını kontrol altına alabilir.

  Tırnak yeme alışkanlığınızdan kurtulabilmek için şu önlemleri alabilirsiniz:

  *Tırnaklara sürülen acı solüsyonlardan faydalanabilirsiniz. Bu solüsyonlar adeta bir uyarıcı görevi görüp verdiği acı tat ile tırnak yemenizin önüne geçmede öneme sahiptir. Eczane ya da güzellik ürün satış merkezlerinden bu solüsyon alım işlemlerini basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Her sabah bu solüsyonu yüz yıkama alışkanlığı gibi tırnaklarınıza sürün ki tırnak yeme alışkanlığınızdan bir an önce kurtulabilin. Dilerseniz bu solüsyonu tırnak etlerinize de uygulayabilirsiniz.

  *Tırnak solüsyonu kullanımı gerçekleştirmek istemiyorsanız yediğiniz tırnağı ağzınıza götürmeyeceğiniz konusunda kendi kendinize söz verin. Her gün tırnak sayınızı arttırıp tüm tırnaklarınızı yememe konusunda kendinize söz verebilirsiniz. Eğer inatçı bir kişiliğiniz varsa başarılı olabileceğiniz konusunda size garanti verebilirim.

  *Tırnaklarınızı en çok yediğiniz zaman dilimini belirleyip bu zaman diliminde ellerinizi oyalayacak başka işler bulabilirsiniz. Tırnak yeme alışkanlığından ne kadar erken kurtulursanız tırnaklarınız ve tırnak etleriniz bir o kadar çabuk güzelliğine kavuşabilir.
   
 2. Netice

  Netice Yeni Üye

  Çok sinir bir durum, yıllar önce stres nedeni ile bende çok yerdim ve sinirlerim alt üst olurdu.
   
 3. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Küçükken ben de yerdim ilkokul bitene kadar devam ettiğini hatırlıyorum. Psikolojik kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş