1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tırnak Kırılması Sebepleri Nelerdir?

Konu, 'Yaşam ve Sağlık Bilgi Bankası' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Uzun tırnaklar bir çok kişiyi rahatsız eder, bazıları ise tırnaklarını uzun tutmayı sever, bu durumlarda genellikle bayanlarda tırnak kırılması görülür, Tırnak neden kırılır bunun nedenleri hakkında kısa bilgi vereceğiz.

  Genel olarak tırnak kırılmasının başlıca nedenlerinden birisi demir eksikliği olduğu biliniyor, Bu durumda gerekli testler, tetkikler yapılmalı ve ileride büyük sorunlara yol açmaması için uzmanlara başvurulmalıdır.

  Tırnakların kırılmasına bir başka neden mantar hastalığı, bu hastalıkta tırnak kırılmasına neden olabiliyor.Tırnak kırılması dolaşım bozukluğunun da sıkıntılar olduğunun belirtisi olabilir. Tırnak kırılması ile görülen belirtileri ciddiye almak gerekir.
  [​IMG]
  Şayet tırnak kırılıyor ve dağılıyor ise mutlaka bir doktora gidilmeli ve önerilen testler gecikmeden yaptırılmalıdır.Dolaşım bozukluğu ve akciğer rahatsızlıklarında tırnak kırılmaları görülebilmektedir.Ayrıca tırnaklarda beyaz lekeler kalıyorsa bir çok hastalığının bulgusu olabilir araştırılması gerekiyor.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş