1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tırnak Hastalıklarından Korunma Yolları

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında Gün Işığı tarafından paylaşıldı.

 1. Gün Işığı

  Gün Işığı Moderatör

  Tırnaklarınızda kırılma, çatlama ya da kırılma sorunları oluşuyorsa tırnak güzelliğine dikkat edenler açısından bu durum olumsuz bir durum teşkil etmektedir. Tırnaklarda oluşan sorunlar bu güzelliğine dikkat edenler için her daim sorun teşkil etmektedir.

  Tırnak sağlığınız için dikkat etmeniz gerekenler şu şekildedir:

  *Öncelikle beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Kırmızı et, süt, süt ürünleri, deniz ürünleri tüketimi tırnak sağlığı açısından tüketilmesi gereken ürünler çerçevesinde yer almaktadır. Bu ürün tüketimlerini yeterli miktarda yapmadığınız taktirde tırnaklarınız istediğiniz şekilde sağlıklı olmaz.

  *Şeytan tırnağı tırnağın yapısı ya da tırnak ile çok oynamaya bağlı olarak oluşmaktadır.

  *Sahip olduğumuz iç hastalıklarda zaman zaman tırnakların kırık ya da bozuk çıkmasına sebep olabilmektedir.

  *Tırnak mantarları da en önemli mantar hastalıkları arasında yer almaktadır. Bu nedenle olabildiğince dikkat ederek tırnak hastalıkları arasında mantar enfeksiyonu kapmamaya özen gösterilmelidir.

  *Tırnağın büyük bölümü sudan oluştuğu için tırnaklarınızın sağlıklı olması için el kremi ve losyon kullanımı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

  *Kozmetik ürünler çerçevesinde yer alan oje enfeksiyona sebep olduğu için oje kullanılmamalıdır.

  *Tırnakların üzerinde görülen beyaz noktalar vitamin eksikliği değil hava kabarcıklarıdır. Bu nedenle tırnak üzerindeki beyazların herhangi bir zararı yoktur.

  *Tırnak hastalıklarına yakalanmamak amacı ile manikür ve pedikür yaptırdığınız yerlere ve manikür- pedikür sıklığınıza dikkat etmelisiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş